Marta Selecka un Gustavs Terzens jaunā raidījumā „Dzintara pusē”

Marta Selecka un Gustavs Terzens jaunā raidījumā „Dzintara pusē”
Uģis Olte
14-01-2014 A+ A-
No 26. janvāra svētdienās LTV1 demonstrēs jaunu „VFS Films” un nodibinājuma „Rīga 2014” raidījumu „Dzintara pusē”.

Tajā Latvijā zināmie Ziemeļvalstu apceļotāji Gustavs Terzens un Marta Selecka kliedēs priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veidos moderno dzintara identitātes tēlu. Jauno projektu veidojis raidījumu „TE!”, „Ziemeļu puse”, „Ēst ir tavā dabā” režisors, dokumentālo un īsfilmu autors Uģis Olte.

Izrādās, dzintars var būt vērtīgāks par zeltu, mūsdienās kļūstot neaizvietojams daudzās jomās. Iespējams, Baltijas jūras austrumu piekrastes civilizācijas pats stūrakmens ir gatavots no tīra sukcinīta.

Un galvenais – dzintars joprojām ir ideāls mainīšanās simbols, šoreiz pieredzes un kultūras jomā.

„Dzintara puses” ekspedīcijas ceļi no ziemeļiem uz dienvidiem vedīs cauri Latvijai, Lietuvai, Krievijai, Polijai, Vācijai, Šveicei, Čehijai, Austrijai, Ungārijai, Slovēnijai, Itālijai līdz pat Indijai.

„Senos laikos tirgošanās bija teju vienīgā pieredzes apmaiņas iespēja, tādēļ tirdzniecība Dzintara ceļā bija viens no pieredzes uzkrāšanas un bagātināšanās veidiem. Izmantojot šo pašu principu, veidojām arī jauno 12 sēriju raidījumu ciklu – ceļojām ar dzintaru kā ieganstu jaunu ideju uzrāšanai,” skaidro raidījuma „Dzintara puse” režisors un idejas autors Uģis Olte.

Turpmāk raidījums katru svētdienu plkst. 17.30, LTV1.

0 komentāri

Komentāru nav