Latvijas animācijas filmas nominētas 64. Berlīnes filmu festivālam

Latvijas animācijas filmas nominētas 64. Berlīnes filmu festivālam
Publicitātes foto
15-01-2014 A+ A-
Filmu studijas „Animācijas brigāde” divas filmas – Daces Rīdūzes „Sārtulis” un Jāņa Cimmermaņa filmiņa „Vāsa” („Animācijas brigāde Eiropā”) – izvirzītas 64. starptautiskajam Berlīnes Filmu festivālam kategorijā „Generation Kplus”, vēsta filmu studijas filmu projektu asistente Katrīna Cimermane. Festivāls norisināsies no 6. līdz 16. februārim, un Berlīnē notiks šo filmu pasaules pirmizrāde.

Informāciju par filmu piedalīšanos Berlīnes kinofestivālā var izlasīt arī festivāla mājaslapā.

Februāris ir arī Latvijas rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes-Bordevīkas jubilejas mēnesis, tādēļ režisores Daces Rīdūzes animācijas īsfilmas „Zīļuks” (2010), „Sārtulis” (2013) un „Kraukšķītis” (2014), kas ekranizētas pēc rakstnieces grāmatu motīviem, 2. februārī – rakstnieces dzimšanas dienā – varēs noskatīties LTV1 programmā.

Vēl nākamajā mēnesī režisore Dace Rīdūze kopā ar studijas māksliniekiem par godu rakstnieces jubilejai aizsāks ceļojošo radošo darbnīcu bērniem „Kraukšķīša draugi”, apceļojot četras Latvijas reģionu pilsētas, lai dāvātu bērniem iespēju tuvāk iepazīties ar rakstnieces radītajiem tēliem animācijā un izmēģināt roku animācijas filmiņas veidošanā.

0 komentāri

Komentāru nav