Brīvdabas muzeja pasākumi un notikumi 2014. gadā

Brīvdabas muzeja pasākumi un notikumi 2014. gadā
Publicitātes foto
15-01-2014 A+ A-
Šogad Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks vairāk nekā 15 dažādu pasākumu – gan tradicionālie gadskārtu ieražu svētki, gan citi vērienīgi notikumi, kas bagātinās Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu.

Brīvdabas muzeja gada pasākumu programma vienmēr sākas februārī – Meteņos –, kad apmeklētāji aicināti uz ziemas sezonas pēdējo maskošanos. Sveicot pavasari, Brīvdabas muzejā svinēsim Lielo dienu martā un Lieldienas aprīlī.

No 7. līdz 31. maijam „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas projektā „Amatnieku darbnīcas „Tilts”” Brīvdabas muzejā notiks podnieku, kokamatnieku, spēļu un rotaļu, mūzikas instrumentu un rokdarbnieku nedēļas.

Projekta noslēgums paredzēts Mūsdienu amatniecības festivāla laikā 9. un 10. augustā.


 

Izstāžu zālē no 1. jūnija līdz 15. septembrim plānots apmeklētājiem piedāvāt krāšņu izstādi „Krievu ziemeļi”, kas atceļos no Sanktpēterburgas – no Krievijas Etnogrāfiskā muzeja kolekcijas.

Visplašāk apmeklētais pasākums, kā ik gadu, Brīvdabas muzejā ir Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kas šogad notiks 7. un 8. jūnijā.

Šogad aprit 90 gadu kopš Izglītības ministrijas Pieminekļu valde 1924. gadā pieņēma lēmumu par „brīvās dabas” muzeja ierīkošanu Rīgā. Svinot šo notikumu, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru Brīvdabas muzejā 14. un 15. jūnijā pirmsjāņu noskaņās notiks Vasaras dziedāšanas svētki, kuros pulcēsies folkloras kopas no visiem Latvijas reģioniem.

Vasaras beigās – augustā – tiks svinēti Maizes godi, bet ģimenes ar bērniem tiks gaidītas Spēļu un rotaļu dienā. Gada ritējums kā parasti noslēgsies ar Seno amatu dienu un Rudens ražas svētkiem septembrī, Veļu vakaru oktobrī, Mārtiņdienu novembrī un Ziemas saulgriežu svinībām decembrī. Gada izskaņā apmeklētājiem atkal tiks piedāvātas Gaismas spēles ziemas mijkrēslī – neparasti izgaismotas muzeja ēkas un takas vakara stundās.


 

Pilna pasākumu programma ar norises laikiem un datumiem pieejama Brīvdabas muzeja interneta mājaslapā www.brivdabasmuzejs.lv, kā arī muzeja sociālo tīklu profilos. Ar Brīvdabas muzeja piedāvājumu apmeklētājiem un tūristiem būs iespējams iepazīties arī muzeja stendā Starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū „Balttour–2014”, kas Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā notiks no 7. līdz 9. februārim.

0 komentāri

Komentāru nav