Kultūras ministre: Latvija pārsteidz un iedvesmo ar kultūru

Kultūras ministre: Latvija pārsteidz un iedvesmo ar kultūru
Kaspars Garda, Rīga 2014
15-01-2014 A+ A-
Tieši kultūra ir tas, ar ko Latvija pārsteidz un iedvesmo pasauli, sagaidot Rīgas kļūšanu par Eiropas kultūras galvaspilsētu, šādu viedokli pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Ministres vērtējumā, Rīgas kļūšana par Eiropas kultūras galvaspilsētu ne tikai ļaus iepazīstināt starptautisko sabiedrību ar Latvijas kultūras identitāti un tradīcijām, bet būs arī iespēja vēlreiz apzināties savu unikalitāti, celt mūsu pašapziņu un lepoties ar savām izcilībām kultūras jomā visas pasaules mērogā.

No 16. līdz 19. janvārim ministre piedalīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos. D. Melbārde apmeklēs ekspozīcijas „Dzintars laiku lokos” atklāšanu Latvijas Dabas muzejā, semināru, kas veltīts UNESCO Pasaules mantojuma objekta – Strūves Ģeodēziskā loka divu autentisko punktu un vienas lauka observatorijas – iekļaušanai Valsts kultūras pieminekļu sarakstā, izstādes „1914” atklāšanu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē „Arsenāls”, Vāgnera opusu tēlos „Rienci. Triumfs un sakāve” Latvijas Nacionālajā operā, kā arī Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumu „Rīga dimd!” „Arēnā Rīga”.

17. janvārī plkst. 13.00 ministre piedalīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas starptautiskajā preses konferencē Kongresu nama Jaunajā zālē, savukārt 18. janvārī – akcijā „Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde” Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā.

Ministre svētku programmas laikā tiksies ar Zviedrijas Karalistes kultūras ministri Lenu Adelsonu Liljerotu un Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāri Andrulu Vasiliu. 19. janvārī Melbārde un Andrula Vasiliu dosies uz Siguldu, kas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālā partnere, lai piedalītos Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumos.

0 komentāri

Komentāru nav