Nedēļas nogalē pilsētā darbosies „Rīga 2014” informācijas centri

Nedēļas nogalē pilsētā darbosies „Rīga 2014” informācijas centri
Kaspars Garda, Rīga 2014
15-01-2014 A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas nedēļas nogalē no 17. līdz 19. janvārim Rīgā darbosies Eiropas kultūras galvaspilsētas informācijas centri, kas atradīsies „Kino Citadele”, Rīgas Kongresu namā un tirdzniecības centrā „Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67). Informāciju par Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem varēs saņemt arī visos tējas punktos, kas darbosies Grāmatu draugu ķēdes posmā.

Jau no ceturtdienas, 16. janvāra, līdz sestdienai, 18. janvārim, „Rīga 2014” informācijas centrs atradīsies „Kino Citadele” (13. janvāra ielā, pirmajā stāvā), kur ikviens varēs saņemt informatīvos materiālus par Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas norisēm, kā arī uzzināt par „Rīga 2014” programmu gada garumā.

Informācijas centrs kinoteātrī 16. un 17. janvārī darbosies no plkst. 17.00 līdz 20.00, 18. janvārī no plkst. 10.00 līdz 18.00. „Kino Citadele” Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanā iesaistījusies arī ar radošo iniciatīvu un bez maksas demonstrēs pēdējo gadu Latvijas dokumentālās filmas, piemēram, Dāvja Sīmaņa režisēto filmu „Pēdējā tempļa hronika”, īpaša animācijas filmu programma paredzēta arī bērniem.

Interesenti tiek gaidīti arī „Rīga 2014” preses centrā, kas atrodas Rīgas Kongresu namā un būs atvērts katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00. Atklāšanas notikumu gaitā preses centrs kļūs par galveno informācijas punktu un darbavietu masu mediju pārstāvjiem, tostarp ārvalstu presei, kas izrādījusi lielu interesi par Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanu.

Ik dienu no plkst. 10.00 līdz 21.00 darbojas arī „Rīga 2014” informācijas centrs tirdzniecības centrā „Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67, pirmajā stāvā). „Galleria Riga” informācijas centrs būs atvērts visu 2014. gadu.

Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas programmas bukleti un pasākumu norišu vietu karte būs pieejama tējas punktos, kas sestdien, 18. janvārī, ar siltajiem dzērieniem cienās Grāmatu draugu ķēdes dalībniekus un Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas svētku apmeklētājus.

Dienas garumā Vērmanes dārzā atradīsies „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” tējas punkts. Grāmatu draugu ķēdes atbalstītājs „Lipton” ikvienu gaidīs kādā no trim tējas punktiem, kas atradīsies Vērmanes dārzā, Kaļķu ielas sākumā un pie Gaismas pils.

Savukārt Strēlnieku laukumā atradīsies „DanSukker” tējas punkts, kur varēsit baudīt gan tēju ar cukuru, gan piparkūkas. Visi tējas punkti būs atvērti sestdien no plkst. 12.00 līdz 18.00, Strēlnieku laukumā „DanSukker” punkts būs atvērts līdz plkst. 20.00, jo vakarā Daugavas krastmalā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs karnevāliska gaismas figūru parāde un muzikāls gaismas uzvedums, kurā Latvijas gaismas mākslinieku radošās un tehniskās grupas veidotu priekšnesumu papildinās komponista Jāņa Lūsēna mūzika.

„Rīga 2014” pirmā ceturkšņa avīzes bezmaksas pieejamas lielākajās Rīgas pasta nodaļās un visās Rīgas bibliotēkās, „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” veikalos un klientu apkalpošanas centros, Rīgas domes klientu apkalpošanas centros, starptautiskās lidostas „Rīga” informācijas centrā un Rīgas tūrisma centros.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Atklāšanas un visa gada programma ir pieejama kultūras portālā www.riga2014.org.

0 komentāri

Komentāru nav