„Rīga 2014” aicina uz radošuma semināru

„Rīga 2014” aicina uz radošuma semināru
F64
18-04-2013 A+ A-
Pirmdien, 22. aprīlī, Rīgas Kongresu nama Jaunajā teātra zālē no plkst. 15.00 līdz 17.00 nodibinājums „Rīga 2014” radošās darbības nedēļas „radi!2013” ietvaros aicina uz semināru „Kā radošs gars un kopīga lieta var mainīt tavu dzīvi uz labu”. Seminārā tiks pārrunāts, kā veicināt grupu un indivīdu līdzdarbību pilsētā, lai radošā kopdarbībā uzlabotu pilsētas vides kvalitāti visplašākajā nozīmē.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mērķis ir panākt akcentu maiņu sabiedrībā no pasīva kultūras patērētāja uz aktīvu sabiedrības procesu dalībniekuradītāju.

Seminārā ar pieredzi iepazīstinās „Rīga 2014” notikumu veidotājite būs runa gan par kaimiņu būšanu, puķu stādīšanu un kopīgu darbu pie pagalmu labiekārtošanas, gan par ideju vākšanas talkām, pēc kurām iedzīvotāju viedoklis var būtiski iespaidot, kāda izskatīsies viņu apkārtējā vide pilsētā, gan stāsts par to, palīdzēt tiem, kas nezina, sevi izpaust un atklāt slēptos talantus.

Lielās talkas pārstāve Andra Miklucāne pastāstīs, vairāki Rīgas daudzdzīvokļu namu pagalmu iedzīvotāji apvienojas, lai labiekārtotu savus pagalmus. Šo pārvērtību priekšnoteikums – pašu iedzīvotāju iniciatīva un aktīva dalība.

Ideju mājas pārstāve Gunita Kuļikovska analizēs projektu, kā iesaistīt iedzīvotājus, lai apkaimēs izveidotu spēļu infrastruktūru. Jekaterina Stakle un Anna Žabicka no projekta „Iesakņotāji” runās kā seniori kopā ar sākumskolu skolēniem aizrāvušies ar urbāno dārzkopību.

Seminārā Liāna Iveta Beņķe no biedrības „ISSP” raksturos, kā, mācoties veidot pašportretus, apkaimju iedzīvotāji ļaus rīdziniekiem un pilsētas viesiem iepazīt pilsētu no cita skatpunkta.

Latvijas koncertu valdes loceklis Guntars Ķirsis prezentēs ideju par īpašu mūzikas un dejas uzvedumu, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un aptuveni simts Rīgas Dienas centru aprūpē esoši bērni.

Savukārt pētnieks Jans Brūvers prezentēs Nīderlandes pieredzi, iedarbīgākos veidus iedzīvotāju radošai iesaistei un kā mērīt šādu aktivitāšu rezultātu. Nīderlandes pētnieka prezentācija būs angļu valodā.

0 komentāri

Komentāru nav