Precizēs izstādes „Vizionārās struktūras” norises laiku

Precizēs izstādes „Vizionārās struktūras” norises laiku
Kaspars Garda, Rīga 2014 . LMC vadītāja Solvita Krese
16-01-2014 A+ A-
Izstādei „Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam”, ko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs gatavo „Rīga 2014” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, atklāšanas laiks tiks precizēts, jo pagaidām jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā var notikt tikai vienreizēji un īpaši saskaņoti pasākumi.

Kā ziņu aģentūrai LETA komentēja LMC direktore Solvita Krese, izstādes rīkotāji ilgi loloja cerības, ka ēku nodos ekspluatācijā līdz Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanai. „Diemžēl tas nav noticis, bet ceram, ka tas notiks tuvākajā laikā. Katru dienu sazinos ar LNB direktoru Andri Vilku un LNB projekta īstenošanas darba grupas ekspertu Jāni Dripi, katru dienu ir kādas jaunas nianses. Ceram, ka izstāde tiks atklāta ar nelielu, nevis ar lielu aizkavēšanos, un tā tiks atklāta tur, kur iecerēts. Tas gan nozīmē, ka ekspozīcijas laiks būs īsāks.”

S. Krese norādīja, ka rezerves plāna par ekspozīcijas izstādīšanu citviet nav, jo Rīgā patlaban ir problēmas ar izstādei piemērotām telpām – tās ir piepildītas ar citām „Rīga 2014” programmā iekļautām izstādēm. Turklāt, tā kā ekspozīcijā atradīsies darbi, kas ir valsts īpašums, piemēram, Gustava Kluča darbi, tos var izvietot tikai valsts iestādē ar akreditētu kultūras funkciju, stāstīja S. Krese.

Izstāde Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā, kuru sākotnēji bija paredzēts atklāt janvāra beigās, piedāvās ekskursu Latvijas avangarda mākslā 20. un 21. gadsimtā – Kārļa Johansona, Gustava Kluča, Valda Celma, Jāņa Krieva, Artūra Riņķa, Ginta Gabrāna un Voldemāra Johansona darbos.

Izstādes kuratore – mākslas zinātniece Ieva Astahovska.

0 komentāri

Komentāru nav