Bibliotekārus aicina gatavoties kopējai talkai „Grāmatu ķēde”

Bibliotekārus aicina gatavoties kopējai talkai „Grāmatu ķēde”
F64
18-04-2013 A+ A-
Nākamajā gadā, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, visa Latvijas bibliotekāru saime 18. janvārī būs aicināta iesaistīties kopējā talkā „Grāmatu ķēde”, kas paredzēs no rokas rokā padot grāmatas no Krišjāņa Barona ielas 14 uz jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku.

LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne ceturtdien Latvija bibliotekāru 16. kongresā pauda cerību, ka šajā talkā piedalīsies pēc iespējas vairāk bibliotekāru, lai šādā veidā palīdzētu grāmatas simboliski nogādāt uz jauno bibliotēkas māju.

Zīmīgi, ka šī grāmatu padošanas ķēde tiek rīkota 2014. gadā, jo no Krišjāņa Barona ielas 14 līdz jaunajai LNB mājai ir tieši 2014 metru.

Uzrunājot konferences dalībniekus, LNB izpilddirektore akcentēja, ka bibliotekāru loma ir radikāli mainījusies, jo bibliotekārs vairs nav grāmatu izsniedzējs tradicionālajā izpratnē. Bibliotekāram ir jābūt datora prasmēm, jāprot meklēt informācija, kā arī viņam ir jābūt sociālajam darbiniekiem un arī pedagogam. „Šādas un vēl citas funkcijas ir jāprot mūsdienu bibliotekāriem. Mūsdienās bibliotekāriem šo daudzo lomu veikšanai ir nepieciešama gan augsta līmeņa profesionālā kompetence, gan speciālās zināšanas,” sacīja Mukāne.

Tāpat viņa pauda cerību, ka šā gada 20. decembris būs diena, kad tiks saņemtas jaunās LNB atslēgas.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) informēja, ka LNB būvniecība šogad tiks pabeigta, taču tā ir tikai viena neliela daļa no visa LNB būvniecības projekta.

„Beidzoties būvniecībai, sāksies otrs ļoti svarīgs process, proti, efektīva pārvākšanās uz jauno māju. Esam sagatavojuši plānu, kādā veidā no piecām Rīgas bibliotēkām četri miljoni grāmatu dosies LNB jaunās ēkas virzienā tā, lai ne mirkli netiktu pārtraukti bibliotēkas pakalpojumi,” sacīja ministre.

Viņa norādīja, ka pārcelšanās laikā tieši nepārtraukta pakalpojuma nodrošināšana būs sarežģītākais posms.

Nākamajā gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, un tas nozīmē, ka arī „Gaismas pilī” viesosies daudzi ciemiņi un tur notiks dažādi pasākumi. Jau tagad, kad jaunās mājas būvniecība vēl nav pabeigta, cilvēki interesējoties par iespēju rīkot tur pasākumus.

„Visas bibliotēkas pasaules parādīšanās notiks 2015. gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Gada pirmajā pusgadā LNB jaunā māja kļūs par prezidentūras oficiālo biroju. Tas ir milzīgs izaicinājums un tajā pašā laikā nebijusi Latvijas un LNB iespēja parādīt sevi Eiropai un pasaulei,” klāstīja Jaunzeme-Grende.

Tāpat ministre konferences dalībniekus aicināja iesaistīties LNB stratēģijas sagatavošanā, kas jāpabeidz līdz šā gada novembrim.

Jau ziņots, ka šodien Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiek mūsdienīgām bibliotēkām veltīta konference „Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas!”, kas tiek rīkota, svinot Latvijas Bibliotekāru biedrības 90 gadu jubileju.

Konference noslēgsies ar balli Latvijas Mākslas akadēmijā, kur notiks arī konkursa „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs” uzvarētāju apbalvošana.

0 komentāri

Komentāru nav