„Rīga 2014” atklāšana: „Gaismas parāde” 11. novembra krastmalā

„Rīga 2014” atklāšana: „Gaismas parāde” 11. novembra krastmalā
„Helmnot”
16-01-2014 A+ A-
Viens no „Rīga 2014” programmas atklāšanas krāšņākajiem mirkļiem būs Vācijas kompānijas „Helmnot” priekšnesums „Gaismas parāde” („Die Lichtparade”), kas 18. janvārī plkst. 18.00 sāksies 11. novembra krastmalā.

Starp Vanšu un Akmens tiltu „kursēs” milzīgs gaismas kuģis, ko pavadīs iespaidīgi, mirdzoši, spārnoti tēli – gaismas karaļi, mēness vīrs u. c. Šis kompānijas „Helmnot” uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2013. gada jūlijā un to ar sajūsmu noskatījās aptuveni 25 000 skatītāju.

„Gaismas parāde” tiek raksturota kā „poētisks nakts priekšnesums, kas ne tikai izgaismos pilsētu, bet iedegs prieku arī skatītāju acīs.”

 

Jau ziņots, ka pēc „Gaismas parādes” plkst. 19.00 „Rīga 2014” atklāšanas pasākumus turpinās muzikāls gaismas uzvedums. Stāsts par dabu, cilvēku un kultūru Daugavas akvatorijā starp Dzelzceļa un Vanšu tiltu, ar komponista Jāņa Lūsēna oriģinālmūziku un pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna darbiem. Savukārt plkst. 20.30 „Arēnā Rīga” sāksies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas koncerts „Rīga dimd!”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Atklāšanas un visa gada programma ir pieejama kultūras portālā www.riga2014.org. Pasākumu karti lejupielādē šeit!

0 komentāri

Komentāru nav