„Rīga 2014” atklāšana: festivāla „Staro Rīga” speciālizlaidums

„Rīga 2014” atklāšana: festivāla „Staro Rīga” speciālizlaidums
Publicitātes foto . „Staro Rīga” objekts „Emogrāfs”
No 17. līdz 19. janvārim ar daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras pasākumu programmu tiks atklāts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Visas atklāšanas dienas rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs gaismas festivāla „Staro Rīga” speciālizlaidums, kurā varēs aplūkot jauniešu un studentu konkursa darbus.

Gaismas festivāla objektus papildinās izstāde par „Staro Rīga” vēsturi un attīstību, kā arī videoprojekcijas ar „Rīga 2014” programmu gada garumā.

Ekspozīcija par „Staro Rīga” apskatāma izstāžu namā „Atklāj Rīgu”, kas atrodas vēsturiskā noliktavas ēkā (Aldaru ielā 5, Vecrīgā). Izstāde būs atvērta no 17. janvāra līdz 16. februārim. „Rīga 2014” atklāšanas laikā no 17. līdz 19. janvārim ekspozīcija apskatāma bez maksas, izstāžu nama darba laiks šajās dienās no plkst. 10.00  līdz 23.00.

Kopš 2008. gada gaismas festivāla laikā Rīga tiek izgaismota ar mūsdienīgiem pilsētvides objektiem, video un gaismas tehnoloģiju palīdzību. Ekspozīcija izseko festivāla „Staro Rīga” attīstībai un atskatās uz labākajiem gaismas festivāla objektiem tā sešu gadu pastāvēšanas laikā. Aldaru ielā būs arī festivāla objekts „Emogrāfs”, kura pamatā ir savdabīga ierīce, kas sirdspukstus pārvērš mūzikā un žilbinošā mozaīkā

Gaismas festivāla „Staro Rīga” objekti būs aplūkojami katru dienu no plkst. 17.00 līdz 23.00. Festivāla programma un objektu karte mājaslapā www.staroriga.lv.

„Staro Rīga” objekts „Kaleidoskops” piedāvās ieskatu arī Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā un pavērs priekškaru, ieskicējot 2014. gada kultūras notikumus. Šis objekts atradīsies Rātslaukumā, Doma laukumā un laukumā pie Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja. Arī pārējie objekti galvenokārt būs aplūkojami Vecrīgā un Bastejkalnā, kā arī pie Rīgas Kongresu nama, Esplanādē un iepretim Rīgas Dzemdību namam Miera ielā.

Gaismas festivāla speciālizlaidums ir daļa no plašās Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas programmas. Atklāšanas un visa gada programma pieejama kultūras portālā www.riga2014.org.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas nodrošina arī tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav