Kinoteātros sāk demonstrēt Lozņicas filmu „Miglā”

Kinoteātros sāk demonstrēt Lozņicas filmu „Miglā”
04-04-2013 A+ A-
Kannu kinofestivālā filma saņēma Starptautiskās kinokritiķu apvienības FIPRESCI balvu. Līdz šim filma saņēmusi pavisam septiņas balvas starptautiskos festivālos Francijā, Vācijā, Krievijā, Armēnijā, Polijā un Baltkrievijā.

Filmas darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā PSRS pierobežā, kur notiek partizānu cīņas pret vācu okupācijas varu. Notikumos tiek iejaukts arī Sušķeņa, filmas galvenais varonis, kurš tiek apvainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču partizāni uzskata, ka Sušķeņa ir nodevējs un alkst viņam atriebties.

Filma ieturēta minimālisma garā - kameras kustības ir ierobežotas, kompozīcija - lakoniska, katrā epizodē ietvertas vien dažas ainas, tikai tik daudz, lai izteiktu epizodes būtību.

“Miglā" pilnībā uzņemta Daugavpils apkārtnē divos filmēšanas posmos kopā 27 dienu laikā, starptautiskajā komandā iesaistot piecu valstu - Latvijas, Krievijas, Vācijas, Polijas, Baltkrievijas un Nīderlandes - kino profesionāļus.

Filmas režisors Sergejs Lozņicas atpazīstamību starptautiskajā kino vidē guvis jau ar iepriekšējiem saviem darbiem. Režisora pirmā spēlfilma "Mana laime" 2010. gadā pretendēja uz „Zelta palmas” zaru Kannu kinofestivālā. “Miglā" filmējušies profesionāli aktieri no Krievijas un Vācijas. Galveno varoni Suščeņu atveido jaunais baltkrievu aktieris Vladimirs Svirskis, kuram tā ir pirmā kino loma. Suščeņas dēlu atveido puika no Kombuļiem - Ņikita Peremotovs.

No Latvijas puses filmas uzņemšanā piedalījās filmas mākslinieks Juris Žukovskis, režisora asistente Madara Dišlere, militārais konsultants Ziedonis Ločmelis, kā arī daudzi citi Latvijas kino cilvēki. Pavisam filmas uzņemšanā bija iesaistīti 292 Latvijas iedzīvotāji un 183 uzņēmumi.

Filmu latviski ierunājuši pazīstami latviešu aktieri. Galvenās lomas ierunājuši Egils Melbārdis (Suščeņja), Andris Keišs (Burovs) un Edgars Lipors (Voitiks).

Filmas pirmizrāde notiks 2.aprīlī plkst.18.00 kinoteātrī „Splendid Palace”. Filma tiks demonstrēta divās valodās - latviešu (plkst.18.00 Lielajā zālē) un krievu valodā (plkst.18.20 Mazajā zālē), tās garums - 127 minūtes. Īpašs filmas seans ar režisora dalību notiks 3. aprīlī plkst.18.30 kinoteātrī „Silver Screen”, Daugavpilī.

0 komentāri

Komentāru nav