Izdotas Rīgai un Ūmeo veltītas pastmarkas

Izdotas Rīgai un Ūmeo veltītas pastmarkas
Latvijas Pasts
17-01-2014 A+ A-
Latvijas Pasts ceturtdien, 16. janvārī, laidis klajā jaunu pastmarku kopizdevumu „Kultūras galvaspilsēta 2014”, kas veltīts 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām – Rīgai un Ūmeo (Zviedrija).

Pastmarkās attēloti abām pilsētām būtiski arhitektūras objekti – Latvijas Nacionālā bibliotēka Rīgā un modernās mākslas muzejs „Bildmuseet” Ūmeo.

Pastmarku dizains tapis, sadarbojoties Latvijas un Zviedrijas pasta operatoriem, un to izstrādājusi Zviedrijas dizaina kompānija „SGC & LLLL”. Savukārt pirmās dienas aploksnes ārējo veidolu Latvijas Pasts izstrādāja kopā ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Katras pastmarkas tirāža ir 300 000 eksemplāru. Pastmarka, kurā atveidota Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, paredzēta vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai uz Eiropas Savienības dalībvalstīm – tās nominālvērtība ir 0,78 eiro. Savukārt pastmarka ar Ūmeo modernās mākslas muzeja attēlu paredzēta vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, un šīs pastmarkas nominālvērtība ir 0,50 eiro.

„Pastmarkas ir ne tikai vērtszīme, kas apliecina konkrēta sūtījuma apmaksu, bet arī valsts simbols, kas apceļo visu pasauli. Tāpēc Latvijas Pasts izdoto pastmarku tēmas cenšas maksimāli daudz sasaistīt ar valstij būtiskiem notikumiem un simboliem, tādējādi veicinot Latvijas atpazīstamību pasaulē. 2014. gads neapšaubāmi kļūs vēsturisks ar tām norisēm, kas skars Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātes.

Esam pagodināti ar jaunajām pastmarkām sveikt ne tikai Rīgu, bet arī Ūmeo,” norāda Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs.

„„Rīga 2014” ir vērienīgākais kultūras notikums mūsu valsts dzīvē. Tā ir iespēja gūt starptautisku apliecinājumu mūsu kultūras vērtību augstajai raudzei. Vienlaikus tas ir labas starptautiskās sadarbības veiksmes stāsts, kāds tas ir 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētām Rīgai un Ūmeo. Gaismas pils, kas vērs durvis līdz ar kultūras gada sākumu, ir ne vien jauna kultūrzīme Rīgas kultūras ainavā, bet arī apliecinājums mūsu kultūrai nākotnē,” akcentē nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. 

Kopš programmas pirmsākumiem 1985. gadā, kad Atēnas kļuva par pirmo Eiropas kultūras galvaspilsētu, jau vairāk nekā 40 Eiropas pilsētu ir izpelnījušās šo godu. 2014. gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētām izvirzīta viena Latvijas un viena Zviedrijas pilsēta – Rīga un Ūmeo. Visa gada garumā Rīgas iedzīvotāji un viesi tiks priecēti ar vairākiem simtiem dažādu pasākumu, un „Rīga 2014” programmas atklāšanas pasākumi norisināsies no 17. līdz 19. janvārim.

Nākamo filatēlijas izdevumu plānots izdot 2. februārī.

0 komentāri

Komentāru nav