Noskaidroti Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālisti

Noskaidroti Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālisti
Andrejs Rudzītis . Ogres kultūras centra vokālā grupa „Anima Solla”
18-04-2013 A+ A-
Pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās Latvijas vokālo ansambļu konkursa II kārta – reģionālās skates. Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālam, kas notiks Dziesmu un deju svētku nedēļā – 30. jūnijā Mazajā ģildē –, izvirzīti 32 vokālie ansambļi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Konkursa finālā sieviešu, vīru, jauktos, senioru un pusprofesionālos vokālos ansambļus vērtēs starptautiska žūrija.

Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālistu saraksts atrodams Dziesmu un deju svētku mājaslapā.

Par vokālo ansambļu līmeni konkursa žūrijas loceklis, Dziesmu un deju svētku Vokālo ansambļu koncerta „Putns ar zīda asti” un sadziedāšanās – ielu muzicēšanas mākslinieciskais vadītājs Andris Sējāns stāsta: „Klausoties vokālos ansambļus, kas startēja konkursa otrajā kārtā, droši varu apgalvot, ka šī tautas mākslas nozare progresē gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi.”

„Lai gan konkursa nolikums paredz muzicēšanā likt akcentu uz a cappella dziedājumu, kas vienmēr bijusi kā mēraukla kolektīvu varēšanai, dalībnieku skaits konkursā pārspēja gaidīto. Ir mazliet skumji vērot vīru ansambļu skaitu attiecībā pret, piemēram, sieviešu vokālo ansambļu kategoriju. Labā ziņa, ka starp vīru ansambļiem arvien spilgtāk sevi parāda tieši jaunu puišu kolektīvi, un šeit vislielākie nopelni ir ansambļu vadītājiem,” ar saviem novērojumiem dalās Sējāns.

Dziesmu un deju svētku nedēļā bez Vokālo ansambļu konkursa fināla notiks sakrālās mūzikas koncerts „Latviešu psalmu dziedājumi” Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, vokālo ansambļu koncerts „Putns ar zīda asti” Doma dārzā (nakts koncerts plkst. 23.00) un bērnu vokālo ansambļu koncerts muzikāla pasaka „Jūriņā” Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. 6. jūlijā Rīgas ielās, skvēros un parkos norisināsies Latvijas vokālo ansambļu koncertmaratons.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas – vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs, latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

0 komentāri

Komentāru nav