„Lielās Talkas” laikā tiks labiekārtoti pieci pagalmi

„Lielās Talkas” laikā tiks labiekārtoti pieci pagalmi
17-02-2011 A+ A-

Ir noslēdzies Lielās Talkas organizatoru izsludinātais daudzdzīvokļu namu pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projektu konkurss. Konkursa žūrija izvēlējās piecus pagalmus (no katra reģiona un Rīgas pa vienam), kuros šogad Lielās Talkas laikā tiks veikti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi: Rīgā – Nīcgales iela 48, Liepājā – Klaipēdas iela 84, Dobelē – Bērzes iela 26, Alūksnē – Apes iela 12, Rēzeknes novadā – Čornajas pagastā, Krasta ielā 1.

Kopumā pagalmu konkursā tika saņemti 30 pieteikumi no visas Latvijas - galvenokārt no Vidzemes un Latgales, vismazāk aktīvi bijuši iedzīvotāji no Zemgales un Rīgas. Priekšroka tika dota tiem konkursa pieteikumiem, kuros apkārtējo namu iedzīvotāji ir gatavi aktīvi piedalīties savas teritorijas sakopšanā un Lielās Talkas laikā paši dot ieguldījumu savu pagalmu sakopšanā.

Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas idejas autore un projekta vadītāja Anete Lesīte norāda: „Būtu labi, ja ikviens, kam rūp vides kultūra un kurš vēlas, lai viņa ģimene justos labi sava daudzdzīvokļu nama pagalmā, uzdotu sev jautājumu – vai man patīk kā izskatās mans pagalms? Ko es vēlos tajā mainīt un kāpēc? Ko es varētu un gribētu darīt, lai padarītu pagalmu skaistāku un labāku? Tikai pašiem aktīvi rīkojoties un organizējot darbus, nebūs jāsēž uz salauztiem soliņiem, jāskatās uz izdemolētām šūpolēm, aizaugušām puķu dobēm. Mums, Lielās Talkas organizatoriem, ir svarīgi mudināt iedzīvotājus ne tikai sakopt piesārņoto apkārtni, bet radīt jaunas un paliekošas vērtības, uzņemoties personisku atbildību arī par publisko vidi – daudzdzīvokļu namu pagalmiem. Un kopā ar saviem kaimiņiem, lieliem un maziem, svešiem un pazīstamiem, līdzdarbojoties pagalmu sakopšanā un labiekārtošanā ne tikai Lielās Talkas laikā, bet arī ikdienā.”

Žūrijas izvēlētajos piecos pagalmos šogad, sadarbībā ar Latvijas Ainavu arhitektūras biedrību, tiks izstrādāta labiekārtošanas vīzija. Iesaistot pagalma ēku iedzīvotājus, kopā ar dārzniekiem un ainavu arhitektiem, tiks veikti vides sakopšanas un labiekārtošanas darbi. Darbu veikšanai nepieciešamos materiālus nodrošinās būvniecības nams „Kurši”.

Lielās Talkas Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas pilotprojekts tika īstenots jau 2010.gadā, kad Lielās Talkas laikā ar Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības atbalstu notika divu Rīgas pagalmu sakopšanas darbi – Ziepniekkalnā Ozolciema ielā un Čiekurkalnā Rusova ielā. Pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas projekts vērsts ar skatu nākotnē, kulmināciju sasniedzot 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Vairāk informācijas par konkursu un izraudzītajiem pagalmiem www.talkas.lv sadaļā „Pagalmi”.

Kustību „Lielā Talka 2011” šogad atbalsta LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas valsts meži, Rīgas Brīvostas pārvalde, SIA „Skonto Būve”, zīmols „Garnier”, RIMI, DHL Latvija, LASUA, L&T un būvniecības nams „Kurši”.

0 komentāri

Komentāru nav