Izziņo Kannu kinofestivāla konkursa programmu

Izziņo Kannu kinofestivāla konkursa programmu
LETA/EPA . Kannu kinofestivāla preses konference 18. aprīlī
18-04-2013 A+ A-
Preses konferencē Parīzē ceturtdien, 18. aprīlī, tika izziņots šā gada Kannu kinofestivāla konkursa programmas filmu saraksts, tajā iekļautas gan Kannu slavu jau pieredzējušo Stīvena Soderberga, Romāna Polaņska un brāļu Koenu filmas, gan arī tādu režisoru kinodarbi, kas pirmo reizi izvirzīti prestižajam apbalvojumam.

Par galveno balvu „Zelta palmas zaru” sacentīsies 19 filmas – Stīvena Soderberga „Behind the Candelabra” ar Metu Deimonu un Maiklu Duglasu galvenajās lomās, dāņu režisora Nikolasa Vindinga Refna filma „Only God Forgives”, Paolo Sorentino „The Great Beauty” , Romāna Polaņska „La Venus a la fourrure”, Aleksandra Peina „Nebraska”, Fransua Ozona „Jeune et Jolie”, japāņu režisors Takaši Mijike ar filmu „Straw Shield”, Abdelativa Kešiša „La vie d'Adele”, kā arī brāļi Koeni ar filmu „Inside Llewynd Davis”

Konkursa filmu vidū ir arī Czja Čžanke „Tian Zhu Ding”, Kirokadzu Korredas „Soshite Chichi ni Naru”, Džeimsa Greja „The Immigrant”, Amatas Eskalantes „Heli”, Asgara Farhadi „Le Passe”, Arno Deplešera „Jimmy P.”, Arno Depaljera „Michael Kohlhaas”, Valerijas Bruni-Tedeski „Un Chateau ne Italie” un Aleksa van Varmerdama filma „Borgman”.

Kannu kinofestivāla programmā „Un Certain Regard” tiks demonstrētas Sofijas Kopollas, Džeimsa Franko un Klēras Denī filmas.

Jau ziņots, ka 66. Kannu kinofestivāls šogad notiks no 15. līdz 26. maijam. Festivāls tiks atklāts 15. maijā ar Baza Lurmena jauno filmu „The Great Gatsby”, kas tapusi pēc Skota Ficdžeralda tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Atklāšanas ceremoniju vadīs franču aktrise Odrija Totū, un šā gada festivāla žūrijas prezidents – režisors Stīvens Spīlbergs.

Savukārt festivāla izskaņā pirmo reizi uz lielā ekrāna pirmo reizi tiks demonstrēts režisora Žeroma Sale politiskais trilleris „Zulu” par Dienvidāfrikas aparteīdu ar Orlando Blūmu un Forestu Vitakeru galvenajās lomās.

0 komentāri

Komentāru nav