Nosaukti „Latvijas Literatūras gada balvas 2012” ieguvēji

Nosaukti „Latvijas Literatūras gada balvas 2012” ieguvēji
F64
18-04-2013 A+ A-
Šovakar piecās kategorijās starp uzvarētājiem sadalītas „Latvijas Literatūras gada balvas 2012”, kā arī ar mūža balvu šogad godināts rakstnieks Alberts Bels, vēsta ziņu aģentūra LETA.

„Latvijas Literatūras gada balva 2012” par „Labāko dzejas krājumušoreiz piešķirta Ingmārai Balodei par dzejas krājumu „Alba”, ko izdevis apgāds „Mansards”, bet pie balvas nominācijā „Labākais prozas darbstikusi Kristīne Ulberga par darbu „Zaļā vārna”, ko izdevusi „Dienas grāmata”.

Nominācijā „Labākais oriģinālliteratūras tulkojums latviešu valodābalvu ieguvis Guntars Godiņš par atdzejoto Heli Lāksonenas izlasi „Kad gos smej”, bet balvu nominācijā „Labākais Latvijas autoru darbs bērniemieguvusi Inese Zandere ar dzejoļu grāmatu „Līze analīze”, ko izdevis „liels un mazs”.

„Latvijas Literatūras gada balvu 2012” par spilgtāko debiju šoreiz saņēmusi Daina Sirmā par grāmatu „Kailsals”, ko izdevis apgāds „Pētergailis”.

Īpašo Latvijas Literatūras centra balvu par ieguldījumu latviešu literatūras tulkošanā saņēmis Matiass Knolls par Māra Putniņa grāmatas „Mežonīgie pīrāgitulkošanu vācu valodā. Putniņa romāns „Mežonīgie pīrāgiVācijā kļuvis ļoti populārs, un tas nominēts arī prestižajai Vācijas Jaunatnes literatūras balvai kategorijā „Labākais bērnu literatūras izdevums”.

„Latvijas Literatūras gada balvas 2012” gada ekspertu žūrija piešķīra arī vairākas specbalvas. Šāda balva piešķirta par Bībeles tulkojumu, specbalva piešķirta arī Aivaram Kļavim par tretraloģiju „Viņpus vārtiem”, īpaša balva piešķirta Margitai Gūtmanei par atmiņu stāstu par dzejnieci Veroniku Strēlerti „Dzīve ir viens vella izgudrojums”, arī balva piešķirta dzejniecei Annai Rancānei.

Saskaņā ar portāla „Delfi” lietotāju balsojumu pie balvas tika Ilona Balode par grāmatu „Rīga-Pekina”. Grāmatas autore par šo darbu saņēma vairākas konkursa atbalstītāju balvas, tostarp arī Ventspils bibliotēkas balvu un „Jāņa Rozesgrāmatnīcas balvu vispirktākā grāmata 2012. gadā.

„Latvijas Literatūras gada balvas 2012” ekspertu komisijā strādāja literatūrfilozofe Ieva Kolmane, dzejniece Liāna Langa, dzejniece un tulkotāja Maira Asare, literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, literatūrkritiķe Anda Baklāne, dzejniece Ērika Bērziņa, literatūrzinātnieks Pauls Daija, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska un tulkotāja Mudīte Treimane.

Šogad pirmo reizi laureāti tika pie dizaina studijas „MĀJO” veidotām īpašām šīs balvas lampām, kas iemieso ideju par grāmatu gaismas simbolu.

„Latvijas Literatūras gada balvair nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem, kas gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopš 2010. gada kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

0 komentāri

Komentāru nav