Kultūras programma ar vērienu atklāta arī Siguldā

Kultūras programma ar vērienu atklāta arī Siguldā
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
Svētdienas, 19. janvāra, pēcpusdienā laukumā pie Siguldas stacijas notika „Sigulda 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālās partneres – programmas atklāšana. Viesu runas, Gunāra Dukštes gaisa balons „Rīga”, Kaspara Tobja un Arta Dzērves performance, „Viktora pasts”, iespaidīgā 4D „Visuma laboratorija” Siguldas pilsdrupās... To visu varēja baudīt gan siguldieši, gan pilsētas viesi, kas bija sanākuši uz svinīgo pasākumu un no Rīgas ieradušies ar īpašo kultūras vilcienu, pat spītējot pamatīgajam salam.

Eiropas komisāre A. Vasiliu atzina, ka ir patiesi laimīga par iespēju būt Siguldā, jo šī pilsēta viņai esot kļuvusi ļoti mīļa. „Kā jau teicu jūsu mēram, noteikti šeit atgriezīšos, lai izbaudītu Siguldu brīvdienās,” solīja komisāre, novēlot tvert katru šā kultūras gada mirkli.

Uzrunu teica arī kultūras ministre Dace Melbārde: „Kultūra ir mūsu bagātība, pateicoties kurai, šodien mēs atveram programmu, kas saucas „Eiropas kultūras galvaspilsēta”. Arī Sigulda šajās dienās var justies kā Eiropas kultūras galvaspilsēta, jo jūsu pilsētā zied ievas, un ne tikai pavasarī – tās simboliski zied arī jūsu kultūrā. Kultūra ir Eiropas sirds, Eiropas dvēsele. Un sirds ir dzīva un pukst tikai tad, ja cilvēki aktīvi rada un bauda kultūru. Tā dzīvo mūsos, tā kāpj pāri robežām un vieno mūsu sirdis. Esiet lepni par tiem sirdspukstiem, kas rodas Siguldā, parādot gan Eiropai, gan pašiem sev kultūras vērtības, kultūras mantojumu, gan laikmetīgo kultūru, kas rodas šeit, Siguldā.”

„Mēs esam ar kultūru bagāta tauta, un Eiropai mūs noteikti vajag!” akcentēja Siguldas mērs Uģis Mitrevics, savukārt nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle atzina, ka Rīga lepojas ar tādu partneri kā Sigulda. „Domāju, ka esam gatavi baudīt svētkus, tātad – sākam!” novēlēja D. Čivle.

Pēc svinīgo uzrunu baudīšanas gan kājām, gan braukšus pa Raiņa ielu, kur bija izvietotas mākslinieces Agneses Melbārdes instalācijas „Ieziemots!* Siguldā”, svētku dalībnieki devās uz pilsdrupu estrādi, kur tika iedarbināta „Visuma laboratorija” un norisinājās 4D „Visuma laboratorijas” priekšnesums. Iepazīstinot sanākušos ar to, ko 2014. gadā sola Sigulda, skanēja ugunsbungas, no skatu torņa atskanēja operdziedātāju balsis, tādējādi ieskandinot vasarā gaidāmos Siguldas Opermūzikas svētkus, varēja pavērot arī bruņinieku dueli. „Kultūras sprādziens ir noticis!” vēl uzmetot atvadu skatienu sadarbībā ar Francijas Institūtu uz Latviju atvestajām radošās kompānijas „Picto facto” lielformāta instalācijām „Billevesees”, rezumēja atklāšanas pasākuma viesi.

0 komentāri

Komentāru nav