Janvāra un februāra notikumi mūzikas namā „Daile”

Janvāra un februāra notikumi mūzikas namā „Daile”
Publicitātes foto . Skats no uzveduma „Vēstule draugam”
20-01-2014 A+ A-
Sākoties jaunam gadam, mūzikas nams „Daile” turpina piedāvāt visdažādākos pasākumus un koncertus, informē MN „Daile” pārstāve Anita Lūsēna.

2013. gada nogalē – Ojāra Vācieša dzimšanas dienā – pirmizrāde notika Jāņa Lūsēna jaunradītajai programmai – koncertizrādei ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem – „Pus es” ar moto, citējot Ojāru Vācieti, „(..) es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules…”. Koncertizrāde „Pus es” guvusi skatītāju atsaucību un ir izvirzīta godpilnajā „Dienas” gada balvai kultūrā nominācijā 2013. gada spilgtākais notikums mūzikā. 18. janvārī koncertizrāde noritēs mūzikas namā „Daile”.

 

Savukārt 1. februārī mūzikas namā „Daile” būs īpaša svētku noskaņa, jo klausītājus ar spilgto kontrtenoru priecēs dzimšanas dienas gaviļnieks Sergejs Jēgers. Programmā izskanēs Dž. Kačīni, G. F. Hendeļa, H. Persela, K. V. Gluka, J. Lūsēna, R. Kalsona u. c. skaņdarbi. Pie klavierēm koncertmeistare Ieva Šmite-Misiņa.

4. februārī Latvijas Nacionālajā operā izskanēs Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mūzikls „Meierovics”. Lomās: Gundars Grasbergs, Kristīne Zadovska, Aija Vītoliņa, Ingus Pētersons, Ģirts Liuziniks un Uģis Roze. Iestudējuma režisors ir Gatis Šmits.

Visu mīlētāju dienā – 14. februārī – mūzikas namā „Daile” notiks koncerts „Tev”. Tajā skanēs Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna dziesmas ar latviešu dzejnieku vārdiem. Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Andris Ērglis – trīs dziedātāji, trīs dažādas personības apvienojušies koncertprogrammā „Tev”. Katrs no māksliniekiem ir atradis sev tuvāko, personiskāko un piemērotāko skaņdarbu, kas veido koncertprogrammas vienojošo pamatu. Tajā izskanēs dziesmas, kas tapušas pirms vairāk nekā divdesmit gadiem un nu sagaidījušas pirmatskaņojumu trīs dziedātāju izpildījumā, kā arī jaunas, nesen tapušas dziesmas.

24. februārī, 4. un 23. martā mūzikas nama „Daile” noritēs Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa sarakstes lasījums ar Jēkaba Nīmaņa radītām skaņu partitūrām – uzvedums „Vēstule draugam”. Vēstules lasīs un izspēlēs aktieri Kaspars Znotiņš un Vilis Daudziņš.

Vēstules abu dzejnieku starpā netika rakstītas regulāri, reizēm atbilde nepienāca vispār, reizēm tā pienāca pēc vairākiem mēnešiem. Taču tās bija trāpīgas un spilgtas, tās parāda abu dzejnieku precīzo jušanu vienam par otru, kā viņi abi viens otru ir sapratuši, kā viņi abi ir viens otru izjutuši. Viņi ir līdzvērtīgi sarunu biedri. Vēstules ataino arī viņu vientulību, lielas personības vientulību, zināmā mērā pat smeldzi. Vēstulēs abpusēji bieži izskan vārdi par to, cik reti iznāk satikties, kā viņi mēnešiem ilgi viens no otra pazūd, tajā pašā laikā parādot arī to brālību, kas pastāvēja starp abiem. 

Vienlaikus vēstules ir arī humora un ironijas pilns padomju laika tēlojums. Tas izpaužas ne  tikai tekstā, bet reizēm arī noformējumā, kad vēstules tiek rakstītas, piemēram, uz veidlapām ar attiecīgu padomju laika iestādījumu rekvizītiem.

22. februārī mūzikas namā „Daile” viesosies Aija Andrejeva ar koncertuzvedumu „Mežā”. Tajā skanēs Kārļa Lāča kompozīcijas ar Māras Zālītes dzeju. Tas būs akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, klavierēm, divām ģitārām, trompetei un sitaminstrumentiem.

Savukārt 6. martā mūzikas namā „Daile” noritēs Kaspara Znotiņa režisētais koncertuzvedums „Vēstules”. Tas ir „Latvijas Koncertu” projekts, kurā dzirdēsim Latvijas Radio kori un mecosoprānu Ievu Paršu, pie klavierēm – Sergejs Osokins. Koncertprogrammā izskanēs Gijas Kančeli, Arvo Perta, Valentīna Silvestrova skaņdarbi, diriģents – Sigvards Kļava.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.

          

0 komentāri

Komentāru nav