Nācis klajā Latvijas Radio kora CD „Hotelis „Atlantīda””

Nācis klajā Latvijas Radio kora CD „Hotelis „Atlantīda””
Publicitātes foto
20-01-2014 A+ A-
Tirdzniecības vietās interesentiem pieejams jaunākais Latvijas Radio kora albums „Hotelis „Atlantīda””, kurā apkopotas dziesmas no tāda paša nosaukuma koncertuzveduma, kas pirmizrādi piedzīvoja 2012. gada aprīlī Spīķeru koncertzālē. Uzvedums tika veidots, par pamatu ņemot Artura Maskata mūziku ar Aleksandra Čaka dzeju.

Astoņdesmito gadu sākumā Arturs Maskats radīja daudz dziesmu – sākumā ar Ojāra Vācieša, pēc tam ar Aleksandra Čaka dzeju. Dziesmas dziedāja Ivars Kalniņš, un kopā ar dziesmu autoru īstenotajām aktiera koncertprogrammām tām bija labi panākumi. Apmēram pirms desmit gadiem, satiekoties Latvijas Radio kora mākslinieciskajam vadītājam Sigvardam Kļavam, komponistam Arturam Maskatam un režisoram Viesturam Kairišam, radās doma par uzvedumu „Hotelis „Atlantīda””. Maskats atkal lasīja Čaku, un piedzima jaunas dziesmas, kas šajā albumā dzirdamas autora aranžējumā. Senāk uzrakstītās dziesmas aranžēja Latvijas Radio kora uzticami sadarbības partneri.

Pagājušā gada oktobrī koncertuzvedums saņēma Rīgas domes specbalvu par novatorisku un mākslinieciski augstvērtīgu Rīgas pilsētas un Aleksandra Čaka dzejas interpretējumu.

Abi jaunākie kora ieraksti – „Imants un Ziedonis” un „Hotelis „Atlantīda”” – ir izvirzīti Gada ierakstu balvai „Zelta mikrofons 2013” nominācijā „Labākais koncertuzveduma un teātra mūzikas albums”.

Cits pagājušā gada nogalē izdotais Latvijas Radio kora albums „Imants un Ziedonis” lielā pieprasījuma dēļ ir izpārdots. Jaunā tirāža tirdzniecības vietās nonāks janvāra beigās.

Albumus var iegādāties „Lukabuka” veikalā LNO kasēs, veikalā „Riija”, „Upe”, „Upe TT”, „Randoms”, Jāņa Rozes grāmatnīcās, „Musica Baltica”, galerijā „Istaba”, kā arī „Latvijas Koncertu” rīkoto koncertu norises vietās.

0 komentāri

Komentāru nav