Atklās Induļa Zariņa personālizstādi „Karnevāls”

Atklās Induļa Zariņa personālizstādi „Karnevāls”
Publicitātes foto
20-01-2014 A+ A-
No 23. janvāra līdz 1. martam Mūkusalas Mākslas salona Lielajā zālē būs skatāma mākslinieka Induļa Zariņa personālizstāde „Karnevāls”, pavēstīja salona pārstāvji.

Padomju mākslas enciklopēdijās Indulis Zariņš raksturots kā nozīmīgs padomju perioda sociālistiskā reālisma kanonizēto sižetu realizētājs, kas bruģēja ceļu Zariņa spožajai karjerai visa līmeņa institūcijās. Tomēr paralēli oficiālai un prasītai tematikai pastāvēja visiem zināma Induļa Zariņa „alter ego” glezniecība, kurā viņš sevi apliecināja ar gluži citām mākslinieciskām prioritātēm – kā spožu tonālās glezniecības meistaru, izcilu koloristu, filozofu un dzīves baudītāju. Šajos darbos Zariņš izmantoja beļģu un franču modernisma paņēmienus, izceļot krāsu ekspresiju.

Izstādē Mūkusalas Mākslas salonā skatāmi Induļa Zariņa pēdējās dzīves desmitgades darbi, kuros meistars pievēršas elēģiskām ceļojumu kompozīcijām ar simboliskiem tēliem un kultūrvēsturiskiem pilsētu motīviem.

Izstāde veltīta mākslinieka 85. gadu jubilejai. Tā turpina Mūkusalas Mākslas salona izstāžu ciklu „Divdesmitā gadsimta otrās puses lielmeistari”. Izstādē skatāmie darbi būs no Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas.

Izstādēs piedalās kopš 1956. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1960. gada. Sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstāžu visā pasaulē. Regulāri piedalījies grupu izstādēs, kuru skaits sniedzas tuvu trešajam simtam, un viņa darbi regulāri eksponēti Itālijā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, Izraēlā, Zviedrijā, Japānā, Polijā, ASV un daudzviet citur.

Induļa Zariņa darbi atrodas visos nozīmīgākajos muzejos Latvijā un Krievijā, kā arī Ufici galerijā Florencē un privātkolekcijās visā pasaulē. Daudzu medaļu, prēmiju un diplomu laureāts, viņa vārds ierakstīts Krievijas Mākslas akadēmijas un Anglijas Karaliskās Mākslas asociācijas Goda locekļu sarakstos.

Ieeja izstādē – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav