Pianisma zvaigžņu festivāla noslēgumā – izcilu mūziķu koncerts

Pianisma zvaigžņu festivāla noslēgumā – izcilu mūziķu koncerts
Publicitātes foto . Pianists Aleksandrs Lubjancevs
19-04-2013 A+ A-
Liepājas Latviešu biedrības namā 21. aprīlī plkst. 18.00 noslēgsies 21. Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls. Noslēguma koncertā apmeklētāji dzirdēs gan skandalozo krievu pianistu Aleksandru Lubjancevu, gan uzlecošo lietuviešu zvaigzni Kasparu Uinsku, gan pieredzes bagāto īru pianistu Maiklu O’Rurku. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults – Atvars Lakstīgala, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla organizatori no Liepājas Simfoniskā orķestra.

Viena no festivāla vislielākajām intrigām ir krievu pianista Aleksandra Lubjanceva debija Latvijā. Pianists ir vairāku starptautisku konkursu uzvarētājs, saņēmis Grand Prix Baltijas jauno pianistu konkursā Narvā, pirmo vietu Sanktpēterburgas jauno pianistu sacensībā, piekto vietu Sidnejas pianistu konkursā, trešo vietu Maskavas Čaikovska konkursā.

Aleksandru Lubjancevu uzskata par vienu no Krievijas spožākajiem jaunajiem talantiem. 2011. gadā viņu ielūdza uzstāties otrajā Starptautiskajā Marijas teātra pianisma festivālā kā vienu no galvenajiem māksliniekiem. Jaunais pianists jau ir koncertējis daudzviet pasaulē, vēl šajā sezonā gan kā solists ar orķestri, gan solo programmā uzstājoties Dienvidāfrikā un Amerikā, arī Japānā un Igaunijā.

Svētdien Liepājā viņa interpretācijā izskanēs viens no pasaulē pazīstamākajiem skaņdarbiem klavierēm – Pētera Čaikovska Pirmais klavierkoncerts.

Lietuviešu mūziķis Kaspars Uinsks, kurš skolojies gan Viļņā, gan Varšavā un Ņujorkā, sniedzis augstu novērtētus koncertus pasaules slavenākajās koncertzālēs, tostarp Kenedija centrā Vašingtonā, Londonas Vigmora zālē, Berlīnes filharmonijā un citur.

Pianista tuvākajos plānos ir gan koncerti ar dažādiem orķestriem, gan solo koncerti Vigmora zālē, Briseles Mākslas pilī un Norvēģijā, gan arī turneja pa Brazīliju kopā ar vijolnieku Ņikitu Borisogļebski. Kaspara Uinska repertuārā ir skaņdarbi no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai. Īpaši augstu recenzenti novērtējuši viņa pirmo soloalbumu un DVD ar uzstāšanos Berlīnes filharmonijā 2008. gadā. Pianisma zvaigžņu festivālā uzlecošā lietuviešu zvaigzne izpildīs Sergeja Prokofjeva krāšņo un piesātināto Pirmo klavierkoncertu.

Trešais no 21. Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla noslēguma koncerta solistiem ir pianists Maikls O’Rurks.

„Viņš ir pieredzes visbagātākais šajā kompānijā. Īru pianists O’Rurks ir uzstājies prestižās koncertzālēs ar pasaulē slaveniem orķestriem un diriģentiem, un, kas interesanti – atskaņos tieši īru komponista, romantisma žanra pamatlicēja mūzikā Džona Fīlda Pirmo klavierkoncertu. Tas nav ikdienas repertuārs, tas ir retums, ko atļaujas atskaņot ekskluzīvi festivāli,” vērtē Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Maikls O’Rurks ir ieskaņojis kritiķu atzītus albumus ierakstus namā „Chandos”, spēlējot Debisī, Šopēna un Šūmaņa klavierdarbus. Džordža Frederika Pinto klaviermūzikas pasaules pirmatskaņojums ieguva „Le Monde de le Musique” kritiķu balvu, savukārt „American Record Guide” par O’Rurka un „London Mozart Players” iespēlētajiem Džona Fīlda klavierkoncertiem rakstīja – „nekas nevar būt labāks par šo”.

Pianists ir Novosibirskas Valsts konservatorijas emeritētais profesors, sniedzis meistarkursus Ņujorkas Džuljarda skolā, Īrijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, arī Honkongā, Pekinā, Viļņā un citur.

Ar festivāla programmu un detalizētākiem mākslinieku aprakstiem var iepazīties Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv. Biļetes un abonementus uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav