Pēterim Martinsonam veltīta tematiska tikšanās Rotko centrā

Pēterim Martinsonam veltīta tematiska tikšanās Rotko centrā
Publicitātes foto . Keramiķis Pēteris Martinsons ar saviem darbiem Rotko centrā
22-01-2014 A+ A-
Otrdien, 28. janvārī, plkst. 15.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina māksliniekus un mākslas pielūdzējus uz tikšanos un kopīgām sarunām ar simbolisku nosaukumu „Attiecību māksla”, kas veltīta keramiķim un novadniekam Pēterim Martinsonam, pavēstīja Rotko centra pārstāvji.

Izvēlētā diena un uzrunātie cilvēki nav nejauši: keramiķa dzimšanas dienā atmiņās par kopīgi piedzīvoto, pārdomās par viņa personību un daiļradi, kā arī skatījumā par turpmāko Pētera Martinsona vārda iemūžināšanu dalīsies ilggadējs keramiķa draugs un domubiedrs, arhitekts un mākslinieks Ivars Bumbieris un viena no viņa profesionālās darbības mūzām – mākslas zinātniece Ruta Čaupova.

 

Pēteris Martinsons ir teicis, ka keramiķim, pirmkārt, ir jāsadraudzējas ar materiālu, jo tas ir dzīvs, jānodibina labas attiecības ar to, un tikai tad var iet tālāk. Mākslinieka cilvēciskā un mākslinieciskā daudzpusīguma apliecinājums ir radošā un profesionālā sadarbība ar dažādu jomu un interešu pārstāvjiem, bet vēl izteiktāk – attiecības ar dažādiem keramikas materiāliem (māls, akmensmasa, porcelāns, šamots), kuru rezultātā tapa daudzveidīgi, bet vienlaikus tik personīgi un meistarīgi mākslas darbi.

Rast saikni ar keramiķi P. Martinsonu caur viņa radītajiem darbiem un veidot individuālo attieksmi pret keramiku kā mākslas mediju iespējams, apmeklējot retrospektīvo ekspozīciju „Pēteris Martinsons. Keramika. 1963–2013”. Ekspozīcija skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 21. janvāra.

 

0 komentāri

Komentāru nav