Iestudēta izrāde-spēle pēc Blaumaņa „Nāves ēnā” motīviem

Iestudēta izrāde-spēle pēc Blaumaņa „Nāves ēnā” motīviem
Publicitātes attēls
23-01-2014 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 7. februārī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos izrāde-spēle „Nāves ēnā” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem, kas paredzēta 5. līdz 8. klašu skolēniem, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Izrādes autori ir režisori Paula Pļavniece, Jānis Znotiņš, Andrejs Polozkovs un scenogrāfe Dace Sloka.

Izrādē-spēlē meklē atbildi uz jautājumu: ko tu darītu, ja pēkšņi uzzinātu, ka turpmākās piecas dienas ir pēdējās tavā mūžā? Šādus un citus jautājumus rosina Rūdolfa Blaumaņa novele „Nāves ēnā”. Tajā zvejniekiem, kuri atrodas uz atlūzušā ledus gabala, ir jāspēj īsā laikā izdomāt, ko darīt un kā iespējams izglābties.

Izrādē aktieri – spēles vadītāji – Jānis un Andrejs mēģinās saprast noveles varoņu rīcības un to, vai ikdienā mums nesanāk sastapties ar ļoti līdzīgiem cilvēkiem un situācijām.

Izrāde-spēle ir „Dirty Deal Teatro” izveidots izrādes žanrs, kurā skatītāji ir nevis vērotāji, bet aktīvi dalībnieki. Tas nav improvizācijas teātris un arī ne sporta spēle, bet gan izrāde, kurā būtisks ir arī skatītāju viedoklis un viņa dalība atbilstoši konkrētās izrādes-spēles noteikumiem.

Režisore Paula Pļavniece jau iepriekš „Dirty Deal Teatro” iestudējusi izrādi pamatskolēniem – „Nepareizas dzīves skola”.

Ar izrādi-spēli „Nāves ēnā” viņa turpina meklēt īsto formu, kādā teātrī runāt ar jauniešiem.

Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izrādei izvēlēta spēles forma, kurā skatītāji ieņem tikpat aktīvu dalību, cik aktieri – spēles vadītāji.

„Dirty Deal Teatro” komanda šajā sezonā nolēmusi intensīvāk pievērsties bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanai, kuras tiecas uzdot jautājumus, atklāt vēl neatklāto un kļūt par kopīgu piedzīvojumu. Repertuārā jau ir izrāde sākumskolas vecuma bērniem „Baltā grāmata”, izrāde 3 līdz 6 gadus veciem bērniem „Kā saule gadījās” un radošās apvienības „Nomadi” izrāde „Ziemas māja” 4 līdz 8 gadus veciem bērniem. Vēl šajā sezonā taps izrāde-lekcija vidusskolēniem „Kultūras fantoms”, ko veido dramaturgs Jānis Balodis un režisors Kārlis Krūmiņš.

Nākamā izrāde – 18. februārī. Biļešu cena – 7,11 eiro. Tās iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

„Dirty Deal Teatro” atrodas Rīgā, Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2.

0 komentāri

Komentāru nav