Izsludināta pieteikšanās uz „Rīgas kino” filmu darbnīcām

Izsludināta pieteikšanās uz „Rīgas kino” filmu darbnīcām
Publicitātes foto
Nacionālais Kino centrs izsludina pieteikšanos uz radošajām filmu un animācijas darbnīcām Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta „Rīgas kino” ietvaros. Radošajās darbnīcās skolas vecuma jauniešiem ir iespēja apgūt prasmes filmēšanā un animācijā, kā arī izveidot filmas par Rīgu, kas tiks demonstrētas Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos.

Profesionāļu vadībā jaunieši izstrādās idejas un nofilmēs īsfilmas par dzīvi savās apkaimēs. Tādējādi ar projekta palīdzību Rīgas kultūras ainā ienāks ne vien pieredzējuši un profesionāli mākslinieki, bet arī radoši jaunieši, kuri, iespējams, nākotni saistīs ar kino.

Tādēļ līdz šā gada 7. februārim izsludināta pieteikšanās uz animācijas darbnīcu Imantā (norises laiks 17.–21. februāris), Mārtiņa Grauda meistardarbnīcu Daugavgrīvā (norises laiks 18. februāris – 14. marts) un Dzintara Dreiberga meistardarbnīcu Purvciemā (norises laiks 4.–28. marts). Pieteikšanās un informācija – „Rīgas kino” mājaslapā.

Režisors Mārtiņš Grauds veidojis vairāk nekā 600 reklāmas klipu Latvijā un Lietuvā, godalgotus mūzikas klipus grupām „Brainstorm”, „The Movies”, „Tribes of the City”, „Satellites Lv” u. c. M. Grauda režisētā dokumentālā filma „Gauja – divreiz vienā upē” dokumentē Latvijas mūsdienu realitāti Gaujas krastos, atsaucoties uz vienu no pirmajām latviešu skaņu dokumentālajām filmām „Gauja” (1934).

Savukārt režisora Dzintara Dreiberga dokumentālā filma „Dušečka” tika nominēta balvai „Lielais Kristaps” kā labākā studentu filma. Viņš veidojis dokumentālās filmas „Padoties aizliegts” par boksa treneri un tēvu Aivaru Ratnieku, „Mikrobs” par pusaudžu problemātiku dokumentālā kino projektā „15 stāsti par jauno”. Arī Dzintars ir vairāku reklāmas un mūzikas klipu autors.

0 komentāri

Komentāru nav