LTV raidījums „Dzintara pusē” pētīs Seno dzintara ceļu

LTV raidījums „Dzintara pusē” pētīs Seno dzintara ceļu
Publicitātes foto . Raidījuma „Dzintara pusē” vadītāji Gustavs Terzens un Marta Selecka
Svētdien, 26. janvārī, plkst. 17.30 LTV1 ēterā startēs atraktīvs, informatīvi izklaidējošs TV raidījumu cikls „Dzintara pusē”. Turpmāk ik svētdienu būs skatāms, kā divi ceļotāji – Gustavs Terzens un Marta Selecka – dodas pa Senā dzintara ceļa pēdām, kliedē priekšstatu par dzintaru kā arhaisku kultūrvēsturisku reliktu un veido moderno dzintara identitātes tēlu.

Izrādās, dzintars var būt vērtīgāks par zeltu, mūsdienās kļūstot neaizvietojams daudzās jomās. Iespējams, Baltijas jūras austrumu piekrastes civilizācijas pats stūrakmens ir gatavots no tīra sukcinīta. Un galvenais – dzintars joprojām ir ideāls maiņas simbols un iegansts sarunai, šoreiz gan vairāk pieredzes un kultūras jomā.

„Senos laikos tirgošanās bija teju vienīgais motīvs pamest vietu, kur dzīvo un apmainīties pieredzē ar tuvāko kaimiņu, kurš savukārt to pašu darīja ar jau tālāku kaimiņu. Tādēļ tirdzniecības pa dzintara ceļu blakusefekts bija mūsu puses seno ļaužu kulturāla bagātināšanās. Mūsdienās informācijas apmaiņa vairs nav šķērslis, tādēļ arvien pieaug emocionālā vērtība situācijām, kurās satiec svešinieku aci pret aci un mainies pieredzē. Ar šādu principu veidojām arī jauno 12 sēriju raidījumu ciklu – ceļojām ar dzintaru, kā ieganstu satikt ļaudis un no jauna iepazīt senas vērtības, kas ir svarīgas kā latvietim, tā arī ungāram vai indietim,” skaidro raidījuma „Dzintara puse” režisors un idejas autors Uģis Olte.

Ekspedīcijas ceļi raidījuma divpadsmit sērijās ved no ziemeļiem uz dienvidiem cauri Latvijai, Lietuvai, Krievijai, Polijai, Vācijai, Šveicei, Čehijai, Austrijai, Ungārijai, Slovēnijai, Itālijai līdz pat Indijai.
 
Raidījumu „Dzintara pusē” veido VFS FILMS, un tas tapis Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Dzintara ādere” ietvaros. „Dzintara ādere” ir „Rīga 2014” programmas daļa, kas atklāj tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kam ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība. Tas ir Rīgas, Latvijas ieguldījums pasaules kultūrā un cilvēces radošās darbības attīstībā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav