Ar svinīgu pasākumu atgādinās par Draudzīgā aicinājuma dienu

Ar svinīgu pasākumu atgādinās par Draudzīgā aicinājuma dienu
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
24-01-2014 A+ A-
Atgādinot par pirms 79 gadiem iedibinātu tradīciju – Draudzīgā aicinājuma dienu, 28. janvārī plkst. 14.00 Melngalvju nama Svētku zālē uz svinīgu pasākumu aicināti Latvijas skolu vadītāji, valsts un pašvaldību amatpersonas, kā arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, lai, godinot skolas, dāvinātu to bibliotēkām grāmatas.

Kā kultūras portālu „Rīga 2014” informē Rīgas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pētersone, pasākuma laikā grāmatas savai skolai pasniegs Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kā arī TV personība un ilggadēja ziņu diktore Ilva Liepiņa, pavārs Mārtiņš Sirmais, pludmales volejbolists, divkārtējs olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs, diriģents Romāns Vanags un citi, tādējādi ar savu piemēru mudinot ikvienu cilvēku iesaistīties Draudzīgā aicinājuma dienas akcijā.

Draudzīgais aicinājums ir skolu atbalsta kustība, ko 1935. gada 28. janvārī aizsāka toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Kustības pamatā ir ideja par palīdzību savām skolām ar mērķi uzlabot izglītības kvalitāti, tādējādi ceļot arī vispārējo labklājības līmeni Latvijā. Akcija aicina ikvienam atcerēties savu kādreizējo skolu, ziedojot tai grāmatas, mācību līdzekļus, mākslas priekšmetus vai citas noderīgas lietas.

Draudzīgā aicinājuma dienas akcija Rīgā, Melngalvju namā, šogad notiks jau ceturto gadu. Svinīgo pasākumu vadīs TV raidījumu autore, žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne.

0 komentāri

Komentāru nav