Mūzikas namā „Daile” top mūzikls „Burvis no Oza zemes”

Mūzikas namā „Daile” top mūzikls „Burvis no Oza zemes”
Publicitātes foto . Mūzikla „Burvis no Oza zemes” radošā komanda
24-01-2014 A+ A-
2014. gada marta nogalē nesen atklātajā mūzikas namā „Daile” sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci, režisoru Daci Pūci, scenogrāfi un mākslinieci Ilvu Kļaviņu un jauniestudējuma radošo komandu ir sācies darbs pie mūzikla „Burvis no Oza zemes” iestudēšanas, pavēstīja MN „Daile” pārstāve Anita Lūsēna.

1997. gadā pēc Laimena Frenka Bauma stāsta „Brīnumainais burvis no Oza zemes” motīviem tapa Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikls „Burvis no Oza zemes”. Mūzikla pirmizrāde notika Zviedrijā, Halmstadē, izrādes šajā ziemeļvalstī tika spēlētas gandrīz gadu. Iestudējuma režisors bija Hanss Bertilsons. Savukārt 2004. gadā mūzikls „Burvis no Oza zemes” režisora Kārļa Auškāpa vadībā tika iestudēts Dailes teātrī, un līdz 2006. gadam izrāde bija teātra repertuārā.

Jaunais uzvedums paredzēts kā multimediāla muzikāla pasaka ģimenēm un mazākajiem skatītājiem ar vadmotīvu, ka nekur nav tik labi kā mājās, ka ikvienam savu sapņu piepildījums ir paša ziņā.

 

Jauniestudējums „Burvis no Oza zemes” iecerēts kā darbs ārpus ierastajiem teātra mākslas rāmjiem, un tā skatuviskais risinājums daļēji pietuvosies kino žanram. Pirmo reizi Latvijas teātru vēsturē izrāde tiks veidota, izmantojot kino industrijā un televīzijā lietoto „izspiešanas” metodiku jeb „keying”. Izrāde tiks sadalīta trīs vizuālās daļās: pirmajā aktieri darbosies uz „rīra”; otrajā – aktieris-scenogrāfs mainīs maketus, kas pilda dekorāciju funkciju, savukārt trešajā tiks demonstrētas projekcijas uz ekrāna, apvienojot abas iepriekšējās darbības. Galarezultātā skatītāji varēs justies gan kā darba procesa vērotāji, gan dalībnieki. Vairākkārt šo vizuālo uzstādījumu lauzīs vai mainīs videofragmenti, vai horeogrāfiski priekšnesumi, kas tiks iestudēti arī skatītāju zālē.

Izrādē tiks izmantoti aptuveni 12 maketi, kā arī 3D grafikas video un piefilmējumi.

Ar dažādām vizuālajām tehnoloģijām, augstvērtīgu muzikālo priekšnesumu, režijas un horeogrāfijas palīdzību izrāde iegūs kino cienīgu dinamiku, un skatītāji piedzīvos elpu aizraujošus notikumus. Starpbrīdī un pēc izrādes ikviens skatītājs varēs aplūkot izrādes maketus un galvenās varones – Dorotijas – neparastā ceļojuma karti.

Lomas jauniestudējumā atveidos Ieva Sutugova, Antons Zamišļjajevs, Uģis Roze, Valts Pūce, Ieva Akuratere, Aija Vītoliņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ralfs Eilands, Niks Matvejevs un Atis Ieviņš. Izrādē darbosies horeogrāfijas grupa Lienes Gravas vadībā un mūziķu grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Mūzikla „Burvis no Oza zemes” pirmizrādes notiks 29. martā plkst. 12.00 un 17.00, 30. martā plkst. 12.00 mūzikas namā „Daile” (Kr. Barona ielā 31).

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav