Radio kora koncerts „Debesu atbalsis” Arsenālā

Radio kora koncerts „Debesu atbalsis” Arsenālā
Publicitātes foto . Radio koris
20-04-2013 A+ A-
20. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” notiks koncerts „Debesu atbalsis”, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris un sitaminstrumentālisti Ivo Krūskops un Virdžīnija Laube, diriģents – Kaspars Putniņš. Programmā „Debesu atbalsis” iekļauti japāņu komponistu Toru Takemicu un Tosio Hosokavas un ķīniešu komponista Guo Veņdzjiņa, kā arī vācu komponistu Johannesa Brāmsa un Roberta Šūmaņa un latviešu komponistes Rutas Paideres kordarbi.

G. Veņdzjiņa un T. Hosokavas skaņdarbi komponēti korim un sitaminstrumentiem. Japāņu divdesmitā gadsimta klasiķa T. Takemicu Vēja zirgs ir hrestomātisks, izvērsts 20. gadsimta otrās puses kordarbs, tā saturs saistīts ar Tibetas budistu uzskatos tik svarīgo vēja zirgu kā cilvēka dvēseles simbolu. T. Hosokava savā skaņdarbā Lotoss, kurā izmanto H. Heines dzeju, godina Robertu Šūmani. Caur T. Hosokavas opusu veidojas šīs programmas sasaiste ar Rietumeiropas klasiķiem. R. Šūmaņa un J. Brāmsa daiļradi šajā koncertā pārstāvēs miniatūras sieviešu balsīm. Latviešu komponistes R. Paideres, kura strādā Hamburgas Mūzikas akadēmijā, kompozīcija „Verso l'alto” („Augšup”), kas kopējai idejai piestāv jau ar savu nosaukumu vien, būs dzirdama jaunā redakcijā.

Latvijas Radio kora diriģents un koncerta idejas autors Kaspars Putniņš atzīst: „Jau sen vēlējos rīkot Radio kora koncertu izstāžu zālē „Arsenāls”. Man ārkārtīgi patīk šī zāle – tur ir īpaša skaņa ar ilgu reverberāciju. Turklāt šī baltā, tukšā telpa saskan ar Austrumu ideju par dievišķo. Tukšums kā absolūta pēdējā realitāte. Prieks, ka beidzot izdevās saskaņot kora plānus ar muzeja plāniem – nedēļu pēc „Purvīša balvas 2013” pretendentu izstādes noslēguma mūsu rīcībā būs „Arsenāla” baltais, skanīgais tukšums.”

0 komentāri

Komentāru nav