Pēterbaznīcā atklāta izstāde „Eiropas skati”

Pēterbaznīcā atklāta izstāde „Eiropas skati”
J. G. Kalnmalis
26-01-2014 A+ A-
No 22. janvāra līdz 16. februārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā ir apskatāma latviešu glezniecības klasiķa, izcilā ainavista, atzītā vecmeistara un šā gada jubilāra Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde „Eiropas skati”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē izstādes rīkotāji.

J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kurš glezno dabā, un dara to ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Izstādē „Eiropas skati” ir aplūkojama mākslinieka 60 jaunāko darbu kolekcija, kas tradicionāli gleznota ar eļļas krāsām uz audekla un kurā iemūžinātas Eiropas pilsētas, ainavas, jūras, kā arī ostas. Būtiska izstādes daļa veltīta arī Latvijai.

Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmiju, kur mācījies figurālās glezniecības klasē pie Latvijas mākslas klasiķiem – Eduarda Kalniņa, Leo Svempa un Induļa Zariņa. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs – kopš 1979. gada.

Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas mākslas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, ASV un Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā.

Ieejas maksa izstādē – 2 eiro, skolēniem, pensionāriem – 1 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav