Latvijas Radio koris saņem „Grammy” balvu

Latvijas Radio koris saņem „Grammy” balvu
27-01-2014 A+ A-
Ikgadējā „Grammy” mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā Latvijas Radio koris un kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” saņēma balvu par dalību igauņu komponista Arvo Perta opusa „Adam's Lament” ierakstā, ko laidusi klajā prominentā Vācijas kompānija „ECM”, vēsta ieraksts „Grammy” mājaslapā.

Nominācijai abi muzikālie kolektīvi bija izvirzīti kategorijā „Labākais kora sniegums”. Tāpat skaņdarbs „Adam's Lament” tika nominēts arī „Labākās laikmetīgās klasiskās mūzikas kompozīcijas” kategorijā.

 

Atgādināsim, ka „Adam's Lament” ir 2009. gadā komponēts darbs korim un stīgu instrumentiem. To pasūtīja Stambula kā 2010. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta un Tallina kā 2011. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Latvijas klausītāji šo opusu varēja dzirdēt Arvo Perta mūzikas koncertā Rīgas Domā 2011. gada rudenī.

„Grammy” ieguvēji visās 82 nominācijās tika paziņoti 56. ikgadējā ceremonijā Losandželosā, kas notika 2014. gada 26. janvārī. Balvas pasniedz ASV Skaņu ierakstu akadēmija.

Viss balvu saņēmēju saraksts atrodams „Grammy” mājaslapā.

Kora direktors Egils Štāls pauž: "Pirmkārt, jāpateicas diriģentam Tenu Kaljustem, kurš uzaicināja Latvijas kolektīvus piedalīties šajā projektā un kurš ir Arvo Perta sens domubiedrs un daudzu viņa skaņdarbu pirmatskaņotājs. Otrkārt, jāsaka paldies ECM vadītājam Manfredam Eiheram, kurš ir Arvo Perta cienītājs un daudzu viņa ierakstu producents. Mēs esam lepni un gandarīti par paveikto un iegūto novērtējumu, bet darbs neapstājas nevienā mirklī. Šogad plānojam veikt jaunus ierakstus, kā arī priecājamies par pēdējiem diviem pašmāju ierakstiem - "Imants un Ziedonis" un "Hotelis "Atlantīda""."

Latvijas Radio koris ar tā māksliniecisko vadītāju šobrīd atrodas Zalcburgā, kur piedalās starptautiskajā festivālā Mozartwoche. 1.februārī koris koncertēs kopā ar kamerorķestri "Camerata Salzburg", Fransuā Lelo (oboja) un diriģentu Tenu Kaljusti.

Skaņdarbs "Adam's Lament" tika ierakstīts 2011. gada novembrī Tallinas Nigulistes baznīcā. Diriģenta Tenu Kaljustes vadībā to ieskaņojuši Latvijas Radio koris, "Sinfonietta Rīga", "Vox Clamantis", Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

0 komentāri

Komentāru nav