Dramaturgu lasījumi „Teksts par tēmu” Spīķeros

Dramaturgu lasījumi „Teksts par tēmu” Spīķeros
Publicitātes attēls
27-01-2014 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 29. janvārī plkst. 19.00 notiks otrie no trim dramaturgu lasījumiem „Teksts par tēmu”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāve Aija Murāne.

Šajos lasījumos sešiem dramaturgiem tēmas devuši seši režisori. Dramaturgi tēmu izvēlējās, nezinot režisora vārdu. 29. janvāra lasījumos piedalīsies dramaturģes Inga Gaile un Aiva Birbele un attiecīgie režisori. Ieeja – bez maksas.

Šajos lasījumos piedāvāto darbu sižeta izklāstu un pirmās piecas lapas seši dramaturgi būs radījuši, pamatojoties uz sešu režisoru piedāvātām tēmām. Lasījumos klāt būs arī tajā vakarā izvēlēto tēmu režisori, tādējādi par lasījumu būtiskāko sastāvdaļu kļūs diskusija starp dramaturgu, režisoru, lasījumu moderatoru un klausītājiem par to, kā dramaturgs ir atklājis izvēlēto tēmu, kāpēc tā atklāta tieši tā, cik klausītājiem ir aktuāla režisora piedāvātā tēma, un vai dzirdētais teksts un tēma ir tik interesanta, lai to realizētu izrādē.

Lasījumi „Teksts par tēmu” tiecas veicināt sarunu starp režisoru, dramaturgu un skatītāju par to, ko katra no iesaistītajām pusēm grib redzēt teātrī, kādā veidā un kāpēc? Tas ir mēģinājums par kolektīvu pieredzi padarīt ne tikai teātra skatīšanos, bet arī tā radīšanu.

Lasījumi šajā teātra sezonā notiks trīs reizes – 18. decembrī, 29. janvārī un 26. februārī plkst. 19.00, katrā no reizēm klausītājiem piedāvājot dzirdēt divus lasījumus. 18. decembrī piedalījās dramaturgi Justīne Kļava, kura bija izvēlējusies Kristīnes Vismanes tēmu, un Matīss Gricmanis, kam bija Elmāra Seņkova dotā tēma.

Spīķeru kvartāls atrodas Rīgā, Maskavas ielā 12 k-2.

0 komentāri

Komentāru nav