Pēteris Krilovs Nacionālajā teātrī iestudē Džeimsa Džoisa „Ulisu”

Pēteris Krilovs Nacionālajā teātrī iestudē Džeimsa Džoisa „Ulisu”
Publicitātes foto . Aktrise Marija Bērziņa topošajā izrādē „Mollija saka jā!”
27-01-2014 A+ A-
Pirmo reizi Baltijā tiek uzvests Džeimsa Džoisa „Uliss”. Izrāde „Mollija saka jā!”, kuras pirmizrāde paredzēta 26. februārī, būs „Ulisa” 18. nodaļas iestudējums Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē. Režisors – Pēteris Krilovs, Mollijas lomā – Marija Bērziņa.

„Nav liela māksla pateikt, ka Džeimsa Džoisa „Uliss” ir lielvalsts. Pat gandrīz kontinents. Daži to lasa gadiem, citi apceļo kājām nepārtraukti, vēl citi kā mēs – izrādes veidotāji – aizskrien uz vienu no 18 nodaļām un priecīgi par to stāsta citiem. Rakstnieks Dzintars Sodums ir piešķīris visiem latviešiem bezmaksas vīzu uz Ulisu augstākās klases tulkojumā. Stāsts par Molliju ir stāsts par sievieti, kuras galvā haotiski, paradoksāli, spilgti, brīžiem melīgi, bet brīžiem līdz pēdējam dvēseles plikumam, skarbi un neķītri lēkā viņas dzīves kumosi,” stāsta izrādes režisors Pēteris Krilovs.

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Kristīne Ābika, video un digitālo instalāciju autors – Voldemārs Dūdums, Jāņa Līdes muzikālais noformējums, gaismu māksliniece – Lienīte Slišāne.

 

0 komentāri

Komentāru nav