Dokumentālās filmas par Alvi Hermani „Vairāk nekā dzīve” pirmizrāde

Dokumentālās filmas par Alvi Hermani „Vairāk nekā dzīve” pirmizrāde
Gints Mālderis . Režisors Alvis Hermanis
Šodien, 28. janvārī, kinoteātrī „Splendid Palace” notiks režisora Ginta Grūbes dokumentālās filmas „Vairāk nekā dzīve” pirmizrāde, pavēstīja studijas „Mistrus Media” pārstāve Lauma Brežģe. Filma tiek demonstrēta „Rīga 2014” teātra programmas „forte forte” ietvaros.

Filma „Vairāk nekā dzīve” ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē. Filma ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklēt atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs”, „Ķelnes stāsti” un „Senču asiņu balss” tapšanai. Filmas „Vairāk nekā dzīve” režisors un scenārija autors ir Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators – Normunds Kļaviņš, montāža – Armands Začs, producente – Inese Boka-Grūbe, filma veidota studijā „Mistrus Media”.

„Ņemot izrādei par iemeslu visgarlaicīgākā un pelēkākā cilvēka dzīvesstāstu, no tā var izveidot ļoti brīnišķīgu drāmu. Īstenībā cilvēka dzīvi var izstāstīt ar trim epizodēm.

Katra cilvēka stāsts, ja to paņem, kondensē un uzliek uz skatuves, būs skumjš, jo tur veidojas sakars ar kaut kādām kosmiskām skumjām,” saka Alvis Hermanis filmā „Vairāk nekā dzīve”.

„Mēs sākām veidot filmu brīdī, kad Alvis Hermanis paziņoja, ka klasiskā dramaturģija ir novecojusi un ka vienīgā īstā lieta, kur meklēt dramaturģisko materiālu, ir cilvēku dzīvesstāsti. Mums tā bija unikāla iespēja izsekot Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs” un „Ķelnes stāsti” tapšanai un pieredzēt režisora izvēli šo metodi beigt, atgriežoties pie klasiskās dramaturģijas. Alvis Hermanis nepārprotami ir viens no tiem pasaules mēroga cilvēkiem, pēc kura atpazīst Rīgu, un man ir prieks, ka filmu rādām nedēļā, kad Rīgā būs iespēja noskatīties Alvja Hermaņa veidotās izrādes Vācijā un Austrijā,” stāsta filmas režisors Gints Grūbe.

Filmas pirmizrāde notiks 28. janvārī plkst. 19.00 kinoteātrī „Splendid Palace”, un kinoteātra repertuārā filma tiks iekļauta no 29. janvāra. Biļetes uz filmas seansiem iespējams iegādāties kinoteātra „Splendid Palace” kasē un „Biļešu serviss” kasēs, kā arī internetā. Atsevišķus filmas varoņus varēs satikt 31. janvārī un 1. februārī, kad Latvijas Jaunā teātra institūts programmas ietvaros aicinājis interesentus uz sarunām par Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē.

Filmas veidošanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, MEDIA, KKF, Rīgas dome un nodibinājums „Rīga 2014”. Filmas demonstrēšana norit sadarbībā ar SIA „Rīgas Nami”.

0 komentāri

Komentāru nav