Kameroperā „Līsistrate” uzstāsies izcili Latvijas un Šveices mākslinieki

Kameroperā „Līsistrate” uzstāsies izcili Latvijas un Šveices mākslinieki
Februāra vidū Rīgā un Liepājā būs skatāms Eiropas kultūras galvaspilsētas gada kameroperas iestudējums „Līsistrate”. Iestudējumu veido starptautiska mākslinieku komanda no Šveices, Vācijas un Latvijas, radot divas viencēliena kameroperas – drāmu un komēdiju – par tēmu „Sieviete un karš”.

Iestudējuma iedvesmas avots ir Aristofāna luga „Līsistrate” (411. g. p.m.ē.), kas ir stāsts par dzīvesgudru un spēcīgu sievieti, kura spēj mainīt pasauli un pārtraukt karu, panākot miera izlīgumu nevardarbīgām metodēm.

Vienā vakarā tiks izrādītas divas kameroperas – komēdija un drāma, kuru autori ir Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Kaspar Ewald, Šveice) sadarbībā ar latviešu režisori Zani Kreicbergu un latviešu pēdējo gadu labākās teātra mūzikas autors, „Spēlmaņu nakts balvas 2012” ieguvējs, komponists Jēkabs Nīmanis sadarbībā ar libretisti Inesi Zanderi un režisori Kristīni Sirisi (Christine Cyris, Šveice).

Uzveduma radošā komanda var lepoties ar atzītiem māksliniekiem – tostarp ir LNO soliste Kristīne Gailīte, dziedātāji Žanīna Hircela (Jeannine Hirzel, Šveice), Roberts Kollers (Robert Koller, Šveice), scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, vokālā grupa „Putni”, vīru koris, kamerorķestris, diriģents Normunds Dreģis.

Kameroperas pirmizrāde notiks Rīgā, Latvijas Dzelzceļa muzejā, 14. un 15. februārī plkst. 19.00, savukārt 16. februārī plkst. 18.00 – Liepājas teātrī. „Līsistrates” izrādes Bāzelē un Cīrihē (Šveicē) norisināsies no 23. līdz 30. oktobrim.

Paralēli izrāžu iestudējumam Latvijas Okupācijas muzejā 29. janvārī plkst. 18.00 un Kara muzejā 5. februārī plkst. 18.00 notiks lekcijas un diskusijas par tēmu „Sieviete un karš” ar sabiedrībā pazīstamu lektoru piedalīšanos.

Projekta mākslinieciskā vadītāja, idejas autore un producente – Antra Dreģe. Projekta organizators – kultūras biedrība „Spektrs”.

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļešu cena – 20 eiro, studentiem, pensionāriem – 10 eiro.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav