Vladislavs Nastavševs JRT iestudējis izrādi „Peldošie – ceļojošie”

Vladislavs Nastavševs JRT iestudējis izrādi „Peldošie – ceļojošie”
F64 . Režisors Vladislavs Nastavševs
29-01-2014 A+ A-
Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē 29. janvārī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos režisora Vladislava Nastavševa jauniestudējums – Mihaila Kuzmina „Peldošie – ceļojošie”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē JRT sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Jaunajā iestudējumā piedalās JRT aktieri: Baiba Broka, Sandra Kļaviņa, Andris Keišs, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Mārtiņš Upenieks, Edgars Samītis, Gatis Gāga, Inga Tropa, Ivars Krasts, Iveta Pole un Maija Apine.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Monika Pormale.

Vladislavs Nastavševs par jauniestudējumu saka: „Galvenajā lomā šajā izrādē ir pats romāns. Atšifrēt un izprast to bija svarīgākais uzdevums. It īpaši tādēļ, ka laikā, kad darbu publicēja, kritika to noniecināja. Šis ir romāns – utopija.

Neņemot vērā to, ka darbs sarakstīts 20. gadsimta sākumā, īsi pirms Pirmā pasaules kara, romāns vēl joprojām nav zaudējis aktualitāti. To caurvij apokaliptiska noskaņa, kas nenoliedzami piemīt arī mūsu laikam.”

Daudzveidīgi apdāvinātā autora – „Sudraba laikmeta” dzejnieka, prozaiķa, komponista, literatūras un mākslas kritiķa, tulkotāja un atdzejotāja Mihaila Kuzmina (1872–1936) apmēram pirms gadsimta (1915) Pēterburgā izdotais romāns „Peldošie – ceļojošie” atspoguļo Krievijas impērijas galvaspilsētas avangardiskākās kultūras bohēmas dzīvi starp abām 20. gadsimta sākuma revolūcijām, kurai tā autors piederēja kā viena no spilgtākajām figūrām Pēterburgas mākslinieku „kabarejās” un visizmeklētākajos galvaspilsētas literārajos žurnālos.

Romānā „Peldošie – ceļojošie” aizplīvuroti, ar zināmu māksliniecisku paspilgtinājumu sniegti atpazīstami „Sudraba laikmeta” literāri. 

Tajā atspoguļots mākslinieciskās bohēmas leģendu – Sergeja Sologuba, Olgas Gļebovas-Sudeikinas, Sergeja Sudeikina, Vsevoloda Kņazeva, Annas Ahmatovas, Pallādas Bogdanovas-Beļskas u. c. – portreti un dekadentiskais attiecību mežģīņu raksts.

Tuvākās izrādes: 29., 30., 31. janvārī, 1., 2., 4., un 5. februārī.

0 komentāri

Komentāru nav