Festivālu „Summertime” turpmāk rīkos Galante

Festivālu „Summertime” turpmāk rīkos Galante
Publicitātes foto . Inese Galante
Izcilā latviešu dziedātāja un festivāla „Summertime. Aicina Inese Galante” dibinātāja un patronese Inese Galante, sākot ar šo gadu, uzņēmusies ikvasaras festivāla „Summertime” rīkošanu, viņa sarunā pavēstīja kultūras portālam „Rīga 2014”.

Šim nolūkam pirms pāris mēnešiem tika nodibināts „Ineses Galantes fonds” („Inessa Galante Foundation”), un turpmāk dziedātāja nolēmusi festivālu rīkot pati, talkā aicinot meitu Diānu un piesaistot jaunu komandu.

„Festivāls Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, norisināsies, ik gadu – no 12. līdz 18. augustam –, un šogad tas notiks jau devīto reizi,” stāsta dziedātāja, gan pagaidām nevēloties paskaidrot iemeslus, kādēļ pati ķērusies pie „Summertime” rīkošanas, taču norādottas ir manis radīts zīmols, ko vēlos saglabāt un attīstīt.

Festivāla programma tiks publiskota jau tuvākajā laikāvisticamāk, maija sākumā vai vidū; tad arī būs zināmi to mākslinieku vārdi, kas piekrituši piedalīties festivālā. „Vēlējāmies programmu padarīt vieglāku un panākt, lai koncerti nebūtu garāki par divarpus trim stundām, citādi tas nogurdina klausītājus. Tāpat vēlamies festivālam vairāk piesaistīt gados jaunus klausītājus,” vēl atklāj dziedātāja, piebilstot, ka maija vidū vai beigās sāks darboties festivāla „Summertime” interneta mājaslapa, kurā būs atrodama gan festivāla programma, gan cita ar festivālu saistītā aktuālā informācija.

„Tāpat iepriekš, arī šoreiz mūsu vadmotīvs būs žanru daudzveidība, kas „Summertime” atšķir no daudzajiem festivāliem, kas veltīti vienam žanram. Varu apsolīt, ka nedēļas laikā Dzintaros pulcēsies operas un džeza dziedātāji, kamermūzikas izpildītāji un instrumentālisti, arī kori, orķestri un vokālās grupas, lai publikai dāvātu savu mākslu,” akcentē Inese Galante.

0 komentāri

Komentāru nav