Iznācis Nacionālā teātra žurnāla „BŪS!” otrais numurs

Iznācis Nacionālā teātra žurnāla „BŪS!” otrais numurs
Publicitātes foto
29-01-2014 A+ A-
Ir tapis Latvijas Nacionālā teātra žurnāla „BŪS!” otrais numurs, informē Nacionālā teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Šoreiz tajā būs iespēja lasīt divu ļoti profesionālu režisoru sarunu – Elmārs Seņkovs iztaujā Mihailu Gruzdovu. Numurā lasāma arī intervija ar Mihailu Kublinski par viņa iestudētajiem  H. Ibsena „Spokiem”. Pēteris Krilovs stāsta par plānoto Džeimsa Džoisa „Ulisa” iestudējumu LMT Jaunajā zālē; aplūkojama arī ģimeniska Jāņa Deinata fotosesija ar izrādes „Laiks un Konveju ģimene” aktieriem.

Sadaļā „Teātra simtgadi gaidot” trīs teātra seniores – Baiba Indriksone, Inta Tirole un Rasma Garne – dalās atmiņās par teātra leģendāro 3. jeb Lielo Dāmu ģērbtuvi; aktieris Jānis Kubilis stāsta par savu ilggadējo kolēģi Kārli Sebri, kuram šogad februārī tiks svinēta 100. dzimšanas diena, bet teātra direktors Ojārs Rubenis šoreiz intervē mūžam šarmanto kostīmu mākslinieci Večellu Varslavāni.

Vēl žurnālā atrodama plaša Ievas Strukas intervija ar dramaturgu, režisoru un aktieri Jevgeniju Griškovecu un viņa atsauksme par „Satisfakcijas” iestudējumu Nacionālajā teātrī;  Ditas Lūriņas saruna ar teātra sieviešu kostīmu darbnīcas vadītāju Valentīnu Romanovsku, stāsts par Latvijā labāko skifla grupu un citas Nacionālā teātra dzīves aktualitātes.

Žurnāls „Būs!” ir Latvijas Nacionālā teātra izdevums, kas tiek izdots saistībā ar teātra gaidāmo simtgadi, kas tiks svinēta 2019. gadā. Ir plānoti desmit teātra žurnāla numuri – divi katrā sezonā.

0 komentāri

Komentāru nav