Jūgendstila muzejs uzsāk izstāžu ciklu par Latvijas vēstniecību namiem

Jūgendstila muzejs uzsāk izstāžu ciklu par Latvijas vēstniecību namiem
Publicitātes foto
29-01-2014 A+ A-
Ar fotoizstādi „Latvijas vēstniecības nams Alice Pike Barney Studio House Vašingtonā” Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu atklāj Rīgas Jūgendstila muzejs, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

Šī izstāde arī aizsāk Rīgas Jūgendstila centra iecerēto aktivitāšu ciklu par Latvijas vēstniecību namiem ārvalstīs. Izstāde tapusi kā unikāls sadarbības projekts starp Latvijas vēstniecību ASV, Smitsona institūtu (Smithsonian Institution) un Rīgas Jūgendstila centru.

Izstādes atklāšana notiks 30. janvārī plkst. 17.00 (ieeja ar ielūgumiem), tajā piedalīsies Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns. Lai sniegtu padziļinātu ieskatu vēstniecības nama vēsturē un aktualizētu kultūras mantojuma nozīmību plašākai sabiedrībai, pasākumā ar priekšlasījumu uzstāsies Smitsona institūta Vašingtonā pētniece Eimija Balarda (Amy Ballard).

Izstādē būs iespēja iepazīt nozīmīgu vēstures pieminekli – filantropes un gleznotājas Alises Paikas-Bārnijas studijas ēku. Kā kultūrvēstures piemineklis šī ēka iekļauta Kolumbijas Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā. Namu sāka celt 1902. gadā pēc ievērojamā arhitekta Vedija Batlera Vuda (Waddy B. Wood) projekta un pabeidza 1903. gadā. Ēku tās īpašniece Alise Paika-Bārnija (1857 – 1931) bija iecerējusi un plaši izmantoja Vašingtonas kultūras dzīves norisēm – namā notikuši koncerti, teātra izrādes, bieži viesojušies pazīstami kultūras darbinieki, mākslinieki, diplomāti un politiķi.

Pirms ēku iegādājās Latvijas valsts, tā piederēja Smitsona institūtam, kam pēc mātes Alises Paikas-Bārnijas nāves to novēlēja viņas meitas. Pēc interjeru restaurācijas 2005. gadā ēka ir Latvijas vēstniecība nams ASV.

Šī izstāde ir turpinājums sadarbībai starp Rīgas Jūgendstila centru, Latvijas vēstniecību Amerikas Savienotajās Valstīs un Smitsona institūtu. Jau 2013. gada nogalē Latvijas vēstniecības namā Vašingtonā bija apskatāma izstāde „Rīga un Vašingtona: Jūgendstila un spāņu stilu salīdzinājums privātajos namos”.

Izstāde Jūgendstila muzejā būs apskatāma līdz 20. martam.

0 komentāri

Komentāru nav