Sākas biļešu pārdošana uz 19. starptautisko Baltijas baleta festivālu

Sākas biļešu pārdošana uz 19. starptautisko Baltijas baleta festivālu
LETA
29-01-2014 A+ A-
Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz 19. starptautisko Baltijas baleta festivālu, kas no 7. līdz 30. aprīlim notiks Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Kā aģentūru LETA informēja festivāla direktore Lita Beiris, festivālā turpinās īstenot tā pamatprincipu – darīt pieejamu pasaules mēroga profesionālo dejas mākslu plašākam sabiedrības lokam gan Rīgā, gan reģionos.

Beiris norādīja, ka skatītājs Latvijā ir apveltīts ar izcilu gaumi un novērtē augstas klases profesionālismu. Festivāla rīkotājiem šķiet būtiski skatītājiem piedāvāt īstus klasiskās un laikmetīgās dejas šedevrus, kas šobrīd bauda ovācijas arī ārpus mūsu valsts, vienlaikus neaizmirstot par Latvijā radītiem oriģināldarbiem.

Festivāla atklāšana 7. aprīlī tradicionāli notiks Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Kompozīcija „Dvēseles stīgas” ar maestro Raimonda Paula instrumentālo mūziku ikvienu aicinās iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību.

Festivāla vadmotīvs joprojām ir „No klasikas līdz avangardam”. Nebeidzamās iespējas dejas tehnikā, horeogrāfijā un emocijās demonstrēs Polijas dejas teātris no Poznaņas, kas festivālā parādīs baleta viencēlienu „Tango ar lēdiju M.” – variāciju par Šekspīra lēdiju Makbeti un mitoloģisko Mēdejas tēmu.

Briseles laikmetīgās dejas kompānijas „Opinion Public” mākslinieki profesionālās prasmes pilnveidojuši pasaulslavenajā Bežāra baletā Lozannā. Uz klasiskās dejas bāzes veidotā laikmetīgā horeogrāfijā iestudēta arī izrāde „Bob`art”, kas izvēlēta 19. starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmai.

Barselonas flamenko deju kompānijas „Jesus Carmona & Cia” mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un solists Hesuss Karmona pašlaik ir viens no slavenākajiem flamenko dejotājiem Spānijā un pasaulē. Latvijas skatītājiem „Jesus Carmona & Cia” piedāvās izrādi „Baltais un melnais”. Karmona par izrādi stāstījis, ka dzīve ir divu pīlāru līdzāspastāvēšana – pilnība un tukšums, baltais un melnais. Viņš norādīja, ka flamenko ir emocijas, ilūzijas, sapņi, ilgas un vēlme cīnīties.

Savdabīgu akcentu festivālam piešķirs latviešu pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts „Deja ar klavierēm”.

Festivāla izrādes notiks Rīgā, Preiļos, Valmierā, Ventspilī un Rēzeknē.

Gaidītākais festivāla notikums būs galā koncerts, kas klasiskās un laikmetīgās dejas noskaņās Latvijas Nacionālajā operā pulcēs starptautisko baleta konkursu laureātus un pasaules deju kompāniju labākos solistus.

Dejas izrādes un koncertus festivāla laikā papildinās Rīgas un Sanktpēterburgas mākslinieku izstāde „Dārgumi. Veltījums Džordžam Balančinam” Mencendorfa namā, kā arī kinoprogramma „Francijas balets bez robežām uz lielā ekrāna” kinoteātrī „Splendid Palace”.

Biļetes būs nopērkamas „Biļešu paradīzes” un „Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

0 komentāri

Komentāru nav