Šonedēļ arī Ūmeo atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Šonedēļ arī Ūmeo atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu
Publicitātes foto
Zviedrijas pilsētā Ūmeo, kas ir otra 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta, nedēļas nogalē no 31. janvāra līdz 1. februārim arī atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu.

Ūmeo ir salīdzinoši jauna un neliela pilsēta Zviedrijas ziemeļos ar vairāk nekā 75 000 iedzīvotāju, kura galvenokārt atpazīstama saistībā ar universitāti, kas ir viena no lielākajām Zviedrijā. „Ūmeo 2014” programmā tiek akcentēti sociālie projekti ar vietējo iedzīvotāju un mākslinieku iesaisti un sāmu kultūras popularizēšanu. Sāmiem „Ūmeo 2014” programmā un arī atklāšanas norisēs ir atvēlēta centrālā loma.

1. februārī galvenais notikums būs īpaša atklāšanas ceremonija „Burning Snow” – degošais sniegs, kurā mūsdienu tehnoloģiju iespējas papildinās dabas materiālu izmantošana.

Triju dienu džeza minifestivālā uzstāsies arī latviešu grupa „Framest”.

Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu „Ūmeo 2014” gada atklāšanas pasākumos pārstāvēs Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle un programmas vadītāja Aiva Rozenberga.

Visa gada programma sadalīta astoņās daļās kā astoņi sāmu gadalaiki. Katru ievadīs īpaša gadalaika atklāšanas ceremonija. Papildus kultūras programmai Ūmeo Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu izmanto, lai uzlabotu pilsētvidi.

Rīgai ar Ūmeo izveidojusies veiksmīga sadarbība, īstenojot sadarbības projektus.

Latvijā un Zviedrijā izdota Eiropas kultūras galvaspilsētu pastmarka, septembrī Ūmeo norisināsies Latvijas „Survival Kit” satelītfestivāls. Latvijas dzejnieki ir piedalījušies Ūmeo dzejas dienās, jau noritējušas un norisināsies Latvijas muzeju izstādes Zviedrijā un Zviedrijas izstādes Latvijā. „Rīga 2014” programma prezentēta gan Stokholmā, gan Ūmeo.

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

1 komentāri

Aleksandrs

19.03.2014 09:06

Ja tā ir svaigi uzņemta bilde,tad uz Umes upes atrodas ideāla skijoringa trase,ko rīdziniekiem derātu apciemot un nodemonstrēt Ūmeo iedzīvotājiem mūsu nacionālā sporta iespējas! Pie kam labvēlīgie klimatiskie apstākļi neapšaubāmi ilgst tuvu maijam!