Dailes teātrī turpinās franču lugu lasījumi

Dailes teātrī turpinās franču lugu lasījumi
Publicitātes foto . režisors Patriss Dušē
22-04-2013 A+ A-
Lai popularizētu mūsdienu franču dramaturģiju Latvijā, Dailes teātris sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā jau trešo reizi rīko franču lugu lasījumus, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Lasījumi notiks piektdien, 26. aprīlī, plkst. 19.00 Dailes teātra Kamerzālē, kur izskanēs Fabrisa Melkio luga „Marsija Hese”, ko iestudē franču režisori Patriss Dušē (Patrice Douchet) un Dominika Žurnē Ramēla (Dominique Journet Ramel).

Lugas darbība norisinās Vecgada vakarā. Ir vētra, lietus un tumsa. Ģimene ir sapulcējusies kopā, lai svinētu svētkus. Viss ir vienmēr un tomēr ne. Starp viņiem visu laiku ir Marsija Hese, viņa ir visur, bet neviens to neredz. Neviens uz viņu neskatās. Lugas varoņi runā par gliemenēm, Bodlēru, vīna sabalansēto buķeti, „Gulbju ezeru”, Staļina ūsām, pētersīļu sviestu, izplūdušu skropstu tušu, Hirosimu. Bet aiz katra pārmītā vārda slēpjas Marsija, un ir sajūta, ka vienā jaukā brīdī viņa uzradīsies. Tādēļ jau cilvēkiem ir dotas acis, lai tās atvērtu..., šādi tiek ieskicēts franču autora lugas sižets.

Lugas „Marsija Hese” lasījumā piedalīsies Inita Dzelme, Mirdza Martinsone, Ģirts Ķesteris, Uldis Siliņš, Valdis Liepiņš, Marīna Janaus, Jānis Paukštello, Vita Vārpiņa, Dārta Daneviča, Elīna Dzelme, Dainis Grūbe, Liene Sebre, Rūta Dišlere un Kaspars Zāle.

Franču režisors Patriss Dušē, kurš veido šā lasījuma iestudējumu, ir Orleānas Théâtrede la Tête Noire režisors, mākslinieciskais direktors un dibinātājs (1985) un sava teātra repertuāru veido, galvenokārt iestudējot mūsdienu dramaturgu darbus. Otra lasījuma veidotāja Dominika Žurnē Ramēla ir aktrise, režisore, fotogrāfe un arī Théâtrede la Tête Noire lasītāju komitejas locekle.

Pirmais franču lugu lasījums oktobrī iepazīstināja ar Viržīnijas Barto lugu „Aiz-zeme”, bet decembrī notika Samuela Galē lugas „Komunikē Nr. 10” lasījums.

Sadarbību ar Francijas institūtu Latvijā Dailes teātris aizsāka pagājušajā sezonā, kad tās noslēgumā teātra Mazajā zālē viesojās Théâtrede la Tête Noire no Francijas, piedāvājot izrādi „Variācijas par tēmu Hirosima, mana mīla, ko veidojuši Patriss Dušē un Dominika Žurnē Ramēla.

Bezmaksas ieejas kartes uz lugas „Marsija Hese” lasījumu iespējams rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv. Vietu skaits ierobežots.

0 komentāri

Komentāru nav