„forte forte” turpina „Tēvi” un sarunas par Alvja Hermaņa teātri

„forte forte” turpina „Tēvi” un sarunas par Alvja Hermaņa teātri
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Režisors Alvis Hermanis
Ar Vīnes „Burgtheater” iestudējuma „Tēvi” viesizrādēm šonedēļ turpinās latviešu režisoram Alvim Hermanim veltītā „Rīga 2014” laikmetīgā teātra projekta „forte forte” programma. Paralēli izrādēm notiks arī divas sarunas par pazīstamā režisora darbiem un metodēm, ko tiešraidē varēs noskatīties mūsu portālā.

Izrāde „Tēvi”, kurā piedalās aktieri Gundars Āboliņš, Juris Baratinskis un Olivers Stokovskis, Rīgas kinostudijas telpās būs skatāma 30. un 31. janvārī, kā arī 1. februārī. Izrāžu sākums – plkst. 19.00. Biļetes uz visām izrādēm ir izpārdotas.

Lasi teātra un kino kritiķa Normunda Naumaņa rakstu „Alvis Hermanis un viņa cilvēcības metodes”!

31. janvārī un 1. februārī „Rīga 2014” kultūras portālā www.riga2014.org tiešraidē tiks straumētas sarunas par Alvja Hermaņa teātri. Sarunās, kas notiks Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē, piedalīsies teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā veidošanā. 1. februārī plkst.10.00 būs skatāma arī Ginta Grūbes saruna ar Alvi Hermani.

Tiešraides www.riga2014.org būs skatāmas piektdien, 31. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 un sestdien, 1. februārī, no plkst. 10.00 līdz 17.30. Tās būs iespējams klausīties latviešu, vācu un angļu valodā.

Piektdien, 31. janvārī
Plkst. 11.00–13.00
Konteksts. Piedalās teātra festivāla „Spielart” direktors Tilmans Broszats (Minhene), teātra zinātniece Valda Čakare (Rīga), Lietuvas Nacionālā teātra direktors Audronis Ļuga (Viļņa), dramaturģe un teātra pētniece Margerita Mauro (Londona). Sarunu vada Zane Kreicberga.

Plkst. 14.00–16.00
Teorija. Piedalās teātra zinātnieks, Rohemptonas Universitātes profesors Džo Kellehers (Londona), žurnāla „Theatermaker” galvenais redaktors Konstants Meijerss (Amsterdama), teātra kritiķis Normunds Naumanis (Rīga), teātra zinātniece un kritiķe Kalina Stefanova (Sofija). Sarunu vada Toms Treibergs.

Sestdien, 1. februārī
Plkst. 10.00–11.00
Alvis Hermanis sarunā ar Gintu Grūbi.

Plkst. 11.00–13.00
Aktieris. Piedalās aktieri Gundars Āboliņš (Rīga), Markuss Jons (Hamburga), Martins Reinke (Ķelne), Olivers Stokovskis (Vīne). Sarunu vada Matiass Knolls.

Plkst. 14.00–16.00
Stāsts. Piedalās teātra biennāles „Neue Stucke aus Europa” direktore Anna Marī Arioli (Vīsbādene), JRT aktieris Vilis Daudziņš (Rīga), Vīnes Burgtheater dramaturgs Andrēass Erdmanis (Vīne), „Residenztheater” dramaturgs Gecs Leinvēbers (Minhene). Sarunu vada Ilmārs Šlāpins.

Plkst. 16.00–17.30
Telpa. Piedalās scenogrāfes Monika Pormale (Rīga), Kristīne Jurjāne (Rīga), videomāksliniece Ineta Sipunova (Rīga). Sarunu vada Edīte Tišheizere.

Sarunas par Hermaņa teātri norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas laikmetīgā teātra programmas „forte forte” ietvaros. Tā ir Eiropas nozīmīgāko režisoru izrāžu sērija gada garumā. Pirmā „forte forte” nedēļa veltīta režisoram Alvim Hermanim, otrā nedēļa norisināsies no 15. līdz 23. martam un būs veltīta beļģu režisoram Janam Lauversam un „Needcompany”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav