Zināmi komponistu konkursa „Windstream 2014” finālisti

Zināmi komponistu konkursa „Windstream 2014” finālisti
Imants Strangots . Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”
Noslēgusies starptautiskā komponistu konkursa „Windstream 2014” otrā kārta. Saskaņā ar konkursa nolikumu seši skaņdarbi tiek izvirzīti konkursa finālam, kas notiks 2014. gada 19. aprīlī plkst. 19.00 Lielajā ģildē, pavēstīja orķestra „Rīga” mārketinga speciāliste Ilze Miķelsone.

Konkursa otrās un trešās kārtas žūrijā strādā komponists un diriģents Jans van der Rosts (Jan Van der Roost, Beļģija), komponists un diriģents Franko Česarīni (Franco Cesarini, Šveice), komponists Tošio Mašima (Toshio Mashima, Japāna), diriģents Mārtiņš Ozoliņš un komponists Andris Dzenītis (Latvija).

2012. gada nogalē profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” izsludināja starptautisko komponistu konkursu „Windstream 2014” ar moto: „Izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu”, un komponisti tika aicināti sacerēt skaņdarbus pūtēju orķestrim ar sastāvu, kas atbilst profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” sastāvam, skaņdarbos veidojot muzikālas un saturiskas arkas ar Johana Sebastiāna Baha mūziku. Konkurss notiek pavasara festivāla „Windstream” ietvaros, un tas ir Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikums.

Konkursa producente, profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” direktore Ilona Breģe saka: „Līdz 2013. gada 31. augustam komponisti iesūtīja savus darbus konkursam. Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” pateicas visiem komponistiem, kuri piedalījās konkursā.”

Pēc atlases un konkursa pirmās kārtas uz konkursa otro kārtu, kas bija anonīma, tika izvirzīti divpadsmit skaņdarbi, kas bija saņēmuši augstāko vērtējumu pirmajā kārtā. No otrās kārtas skaņdarbiem starptautiskā žūrija finālam izvirza sešus darbus:

„2Q13. In memoriam”, komponists Djego Dāvids Kuevass Sančess (Diego David Cuevas Sanchez, Spānija);

„Astrolabio”, komponists Džirolāmo Derako (Girolamo Deraco, Itālija);

„Bach Being Beauteous”, komponists Čārlzs Robins Brouds (Charles Robin Broad, Vācija);

„Mir geht ein Licht auf”, komponiste Gundega Šmite (Latvija);

„Motus contrarius”, komponists Juka-Peka Lehto (Jukka-Pekka Lehto, Somija);

„Phrase”, komponists Nima Goušehs (Nima Gousheh, Lielbritānija).

Tādējādi Lielajā ģildē 17. aprīlī notiks Žūrijas koncerts, kurā skanēs Franko Česarīni, Andra Dzenīša, Tošio Mašimas un Jana van der Rosta skaņdarbi; 19. aprīlī, klātesot konkursa fināla darbu autoriem un starptautiskai žūrijai, norisināsies konkursa fināla kārta, bet 20. aprīlī – Laureātu apbalvošanas ceremonija un koncerts.

Aktuālākā informācija ir pieejama konkursa „Windstream” mājaslapā un PPO „Rīga” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav