Atklās Rīgas tēlotājas mākslas studiju ikgadējo izstādi

Atklās Rīgas tēlotājas mākslas studiju ikgadējo izstādi
Publicitātes attēli
22-04-2013 A+ A-
VEF Kultūras pilī no 25. aprīļa līdz 25. maijam notiks ikgadējā Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde, kultūras portālu „Rīga 2014” informē VEF Kultūras pils Mākslinieciskās nodaļas vadītāja Ilze Tumulkāne.

Katru gadu izstādei ir sava tēma, un šā gada izstādes tēma veltīta ainavas žanram, to atspoguļo arī izstādes nosaukums„Kods@Ainava”.

Tautas tēlotājas mākslas studijas „Ziemeļblāzma” vadītāja Tatjana Krivenkova, runājot par izstādes tēmu, akcentē: „Ainavas raksturs būtiski ietekmē mūsu identitāti. Mēģinājumi atšifrēt ainavas kodu palīdz izprast sevi un pasauli”, savukārt studijas „Kolorīts” dalībniece Ligita Zandovska atklāj: „Ainava ir kods un ietvars manai dzīves uztverei. kodē dzīves telpu, gaumi, krāsu uztveri, iezīmē apvārsni ar jūras bezgalību, pilsētas dinamiku vai meža ieloku intimitāti. Ainava man ir „būt šeit un tagad”. Un izaicinājums ir attēlot to uz audekla.”

Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde”, vadītāja Ausma Danemane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva”, vadītājs Juris Ģērmanis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra”, vadītāja Māra Zītare.

Izstādē aplūkojami arī darbi no Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts”, vadītāja Vita Jurjāne; Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studijas „Ziemeļblāzma”, vadītāja Tatjana Krivenkova; VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studijas „Varavīksne”, vadītāja Ilze Strekavina; Tautas tēlniecības studijas „Doma”, vadītājs Igors Dobičins.

Izstādes atklāšana – 25. aprīlī plkst. 17.00. Izstāde apskatāma bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav