„Positivus” festivāls papildina programmu

„Positivus” festivāls papildina programmu
Publicitātes foto . Grupa „Bastille”
30-01-2014 A+ A-
Šā gada „Positivus” festivāla programmu papildina grupas „Bastille”, „The 1975”, „Kid Karate”, kā arī dziedātāja Lora Mvula (Laura Mvula), kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Positivus Music” pārstāvji.

Divi no šā gada festivala viesiem – Lora Mvula un grupa „Bastille” – ir izvirzīti vairākās Lielbritānijas mūzikas industrijas balvas „BRIT Awards” nominācijās.  

Rokgrupa „Bastille” „BRIT Awards 2014” cīnās par balvām četrās nominācijās – „Gada debija”, „Labākā grupa”, „Labākais albums” un „Labākais singls”. „Bastille” pirmsākumi meklējami grupas līdera un vokālista Dena Smita (Dan Smith) radošajās izpausmēs. D. Smita talanta pamatā slēpjas viņa spēja uzburt intriģējošus stāstus, iekļaujot tos četru minūšu garās popmūzikas kompozīcijās. Smita radīto mūziku uz skatuves pilnveido pārējie grupas dalībnieki, papildinot to ar vokāliem, taustiņinstrumentu skaņām un perkusijām. Debijas albumu „Bad Blood” grupa izdeva 2013. gadā.

2013. bija izteikti samtainās balss īpašnieces Loras Mvulas panākumu gads – iznāca dziedātājas debijas albums „Sing to the Moon”, viņa debitēja vērienīgajā SXSW (ASV) festivālā – mūzikas gadatirgū martā, kam sekoja vairāki koncerti, tostarp uzstāšanās slavenajā dziedātājas Ališas Kīzas „Black Ball” (Alicia Keys Black Ball) labdarības koncertā. Lora Mvula guva panākumus arī Apvienotajā Karalistē – saņēma iekārojamās „Barclaycard Mercury Prize” nomināciju un kritiķu balvu „BRIT Critics Choice Award”, kā arī divas „MOBO Awards” balvas un ceturto vietu prestižajā „BBC Sound of 2013” jauno talantu apskatā.Lora Mvula šogad ir nominēta arī divās „Brit Awards 2014” nominācijās – „Gada debija” un „Gada dziedātāja”. Dziedātājas aizkustinošais Ninas Simones (Nina Simone) skaņdarba „Little Girl Blue” izpildījums ir iekļauts kritiķu augsti vērtētās filmas „12 Years A Slave” skaņu celiņā.

Vēl vieni „Positivus” viesi būs rokgrupa „The 1975”, kuras muzicēšanas stilu raksturo kā „ēterisku rokmūziku, kurā dominē sekss, bailes un mīlestība”.

Grupa jau ir uzstājusies „iTunes” festivālā, 2013. gada izskaņā noslēgusi savu pirmo lielo Eiropas turneju un izdevusi debijas albumu „The 1975”. Grupas jaunākais EP „Music For Cars EP” šobrīd atrodas „iTunes” topa sestajā vietā.

„Kid Karate” ir „vissroķīgākā un trokšņainākā grupa” no festivāla programmas papildinājuma. To raksturo skaļš vokāls, griezīgs ģitāras solo, intensīva bungu spēle un meistarīgs skaņas efektu izmantojums. Šogad grupa debitēja vienā no nozīmīgākajām Eiropas jauno grupu skatēm „Eurosonic Noorderslag”. Grupas „Kid Karate” sastāvā ir divi dalībnieki. 2013. gadā grupa izlaidusi debijas EP „Lights Out”.

Jau ziņots, „Positivus” festivāls šogad norisināsies 18., 19. un 20. jūlijā. Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos, biļešu cena – sākot no 57 eiro.

„Positivus” festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2014. gadā norisināsies jau astoto reizi Salacgrīvā. Tajā līdz šim ir uzstājušās tādas grupas un mūziķi kā „The xx”, „Muse”, „Sigur Rós”, „Imagine Dragons”, „Two Door Cinema Club”, Villijs Mūns, Maikls Kivanuka, Toms Odels un daudzi citi. Vairāk par festivālu: positivusfestival.com.

 

0 komentāri

Komentāru nav