Kinoteātrī „Splendid Palace” demonstrēs filmu „Augusts: Osedžas zeme”

Kinoteātrī „Splendid Palace” demonstrēs filmu „Augusts: Osedžas zeme”
Publicitātes foto
30-01-2014 A+ A-
Sākot ar 7. februāri, kinoteātrī „Splendid Palace” tiks demonstrēta režisora Džona Velsa filma „Augusts: Osedžas zeme” (August: Osage County), pavēstīja kinoteātra pārstāvji.

Viens no filmas producentiem ir aktieris Džordžs Klūnijs, turklāt reti kura filma var lepoties ar tik spožu aktieru ansambli: Merila Strīpa, Džūlija Robertsa, Jūens Makgregors, Benedikts Kamberbačs, Džuljeta Lūisa. Jāpiebilst, ka Merila Strīpa un Džūlija Robertsa par savu sniegumu šajā filmā nominētas „Zelta globusa” un ASV kinoaktieru ģildes balvām.

Filma „Augusts: Osedžas zeme” (August: Osage county) ir dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un uzjautrinošs stāsts par Vestonu ģimeni, kuru pēc ilgāka atšķirtības laika dzimtas mājās vienkop sapulcinājis kāds nelāgs notikums – dzejnieka, alkoholiķa Beverlija Vestona bēres. Turpmākajās dienās mājā, kur saimnieko valdonīgā Violeta, radinieku starpā izceļas viens konflikts aiz otra, ko vēl uzkurina samilzušie pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi.

Latviešu skatītājam jau pazīstamā komēdija – drāma „Augusts: Osedžas zeme” – ir amerikāņu dramaturga Treisija Letsa (Tracy Letts) 2007. gadā sarakstītās tāda paša nosaukuma lugas ekranizācija. Letss, kurš par šo lugu saņēmis Pulicera prēmiju, ir arī filmas scenārija autors. Šo nedaudzo gadu laikā luga piedzīvojusi neskaitāmas pirmizrādes uz dažādu valstu skatuvēm, tostarp arī Latvijas Nacionālajā teātrī, kur galveno – Violetas – lomu atveido aktrise Lolita Cauka.

Biļetes uz filmu „Augusts: Osedžas zeme” un citām filmām var iegādāties kinoteātra „Splendid Palace” kasē.

 

0 komentāri

Komentāru nav