Kino muzejs un „Splendid Palace” gatavojas izstādei „Kino trofejas”

Kino muzejs un „Splendid Palace” gatavojas izstādei „Kino trofejas”
Attēls no Vācijas Kino insitūta / Deutsches Filminstitut . Kadrs no filmas „Mana sapņu meitene / Die Frau meiner Träume” (rež. G.Jakobi, Vācija, 1944)
No 23. aprīļa LKA Rīgas Kino muzejā un kinoteātrī „Splendid Palace” Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros būs skatāma vērienīga ekspozīcija un filmu programma „Kino trofejas”.

„Kino trofejas” būs atskats uz kino izrādīšanu un skatīšanos Latvijā laikā pēc Otrā pasaules kara. Projekts veidots divās daļās: Rīgas Kino muzejā tiks iekārtota ekspozīcija par kinoteātru repertuāra politiku un skatītāju atmiņām par kino apmeklēšanu, savukārt kino „Splendid Palace” nedēļas garumā tiks izrādītas tās filmas, kas bija kinoteātru repertuārā pagājušā gadsimta 40. un 50. gados.

Kino apmeklēšana pēckara Latvijā bija ļoti populārs brīvā laika pavadīšanas veids. Skatītājus uzrunāja Eiropas valstu autoru darbi, priecēja pirmās pēckara pašmāju filmas, padomju filmu lielajā īpatsvarā skatītāju prātus satrauca rietumvalstīs tapušas „trofeju filmas”. Ar šādu nosaukumu tika klasificētas lentes, kas bija atvestas kā trofejas, karam beidzoties, un nonāca padomju kino nomas sistēmā. Lielākā daļa no tām bija vācu filmas, taču tika rādītas arī itāliešu, austriešu, amerikāņu un citu ražojumi.

Ekspozīciju veidos divas galvenās tematiskās sadaļas: kinorepertuārs Latvijā četrdesmitajos un piecdesmitajos gados un tā laika skatītāju atmiņas par kino apmeklēšanu.

Filmu programmu veidos kinoteātra „Splendid Palace” (vēlāk „Rīga”) pēckara laika – 1940. un 1950. gadu repertuāra izlase. Tās būs aptuveni piecpadsmit filmas, kas tapušas bijušajās PSRS republikās, Vācijā, Francijā, Itālijā, Igaunijā, Latvijā un citur. Pirms filmām tiks demonstrēti Latvijā uzņemti kinožurnāli. Tā būs sava veida laika mašīna, kas mūs aizvedīs atpakaļ pagātnē.

Ekspozīcija Kino muzejā būs apskatāma no 23. aprīļa līdz 12. septembrim, savukārt filmu programma „Splendid Palace” tiks demonstrēta no 24. līdz 30. aprīlim.

0 komentāri

Komentāru nav