Ar vairākiem pasākumiem svinēs Margaritas Stārastes 100. jubileju

Ar vairākiem pasākumiem svinēs Margaritas Stārastes 100. jubileju
Publicitātes foto / Rīgas Centrālā bibliotēka . Imantas filiālbibliotēkā visu februāri būs apskatāma mākslinieces mazdēla Nila Erdmaņa-Stārasta fotoizstāde „Margarita Stāraste zīmē”
31-01-2014 A+ A-
Šīs nedēļas nogalē – 2. februārī – tiek svinēta rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes 100 gadu jubileja. Šim notikumam par godu tiek rīkoti vairāki pasākumi - izstādes, pastmarkas zīmogošana, animācijas filmu demonstrēšana LTV1.

Visu februāri Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā, Tērbatas ielā 75, ir apskatāma māksliniecei veltīta izstāde – spilgtāko grāmatu izlase. Izstāde „Margaritai Stārastei – 100” tiek veidota no LNB Bērnu un literatūras centra krājumiem, un tā būs apskatāma visu februāri. Apmeklēt M. Stārastes grāmatu izstādi un iepazīt autores daiļradi kopumā, iepriekš piesakoties, tiek aicinātas arī skolu klašu grupas.

 

M. Stārastei veltītas izstādes un dažādi pasākumi bērniem notiks arī Rīgas Centrālas bibliotēkas (RCB) filiālēs – Jaunciemā, Torņakalnā, Ķengaragā, filiālbibliotēkās „Zvirbulis” un „Vidzeme”, Daugavas filiālbibliotēkā, kā arī bibliotēkā Pļavniekos. Tāpat Imantas filiālbibliotēkā visu februāri būs apskatāma mākslinieces mazdēla Nila Erdmaņa-Stārasta fotoizstāde „Margarita Stāraste zīmē”. Mākslinieces mazdēla fotoizstāde turpmākajos 2014. gada mēnešos ceļos arī pa citām RCB filiālbibliotēkām.

 

2. februārī – rakstnieces dzimšanas dienā – LTV1 programmā varēs noskatīties režisores Daces Rīdūzes animācijas īsfilmas „Zīļuks” (2010), „Sārtulis” (2013) un „Kraukšķītis” (2014), kas ekranizētas pēc Margaritas Stārastes grāmatu motīviem, tāpat režisore Dace Rīdūze kopā ar studijas māksliniekiem par godu rakstnieces jubilejai aizsāks ceļojošo radošo darbnīcu bērniem „Kraukšķīša draugi”, apceļojot četras Latvijas reģionu pilsētas, lai dāvātu bērniem iespēju tuvāk iepazīties ar rakstnieces radītajiem tēliem animācijā un izmēģināt roku animācijas filmiņas veidošanā.

Tāpat svētdien, 2. februārī, Latvijas Pasts rīkos Margaritas Stārastes jubilejai veltītās aploksnes speciālo zīmogošanu Rīgas 50. pasta nodaļā, kas atrodas tirdzniecības centrā „Origo”, Stacijas laukumā 2. Aploksnes „Margaritai Stārastei 100” dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, un tā izdota 1000 eksemplāru tirāžā. Aploksnē attēlots Stārastes portrets, ko ieskauj ilustratores zīmētie pasaku tēli, savukārt speciālajā zīmogā redzams rakstnieces un mākslinieces autogrāfs. Latvijas Pasts plāno arī personiski sveikt M. Stārasti, dāvinot viņai īpaši ierāmētu jubilejas speciālo aploksni.

0 komentāri

Komentāru nav