Sarunas par Alvja Hermaņa teātri. Ieraksts

Sarunas par Alvja Hermaņa teātri. Ieraksts
Kadrs no tiešraides
Piektdien, 31. janvārī, un sestdien, 1. februārī, Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē norisinājās īpaši latviešu režisoram Alvim Hermanim, viņa darbiem un metodēm veltītas sarunas. Pasākumam bija iespējams sekot līdzi mūsu portāla tiešraidē, bet tiem, kuri nepaguva to noskatīties, piedāvājam abu dienu sarunu ierakstu.

Pasākumā piedalījās pats režisors Alvis Hermanis, kā arī teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā veidošanā.

Sarunas par Hermaņa teātri norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas laikmetīgā teātra programmas „forte forte” ietvaros. Tā ir Eiropas nozīmīgāko režisoru izrāžu sērija gada garumā. Pirmā „forte forte” nedēļa veltīta režisoram Alvim Hermanim. "forte forte" programmu veido Latvijas Jaunā teātra institūts.

Skaties 1. februāra sarunas!

Alvis Hermanis sarunā ar Gintu Grūbi.
Aktieris. Piedalās aktieri Gundars Āboliņš (Rīga), Markuss Jons (Hamburga), Martins Reinke (Ķelne), Olivers Stokovskis (Vīne). Sarunu vada Matiass Knolls.
Stāsts. Piedalās teātra biennāles „Neue Stucke aus Europa” direktore Anna Marī Arioli (Vīsbādene), JRT aktieris Vilis Daudziņš (Rīga), „Residenztheater” dramaturgs Gecs Leinvēbers (Minhene). Sarunu vada Ilmārs Šlāpins.
Telpa. Piedalās scenogrāfe Kristīne Jurjāne (Rīga), videomāksliniece Ineta Sipunova (Rīga). Sarunu vada Edīte Tišheizere.

 

Skaties 31. janvāra sarunu pirmo daļu!

Konteksts. Piedalās teātra festivāla „Spielart” direktors Tilmans Broszats (Minhene), teātra zinātniece Valda Čakare (Rīga), Lietuvas Nacionālā teātra direktors Audronis Ļuga (Viļņa), dramaturģe un teātra pētniece Margerita Mauro (Londona). Sarunu vada Zane Kreicberga.

 

 

Skaties 31. janvāra sarunu otro daļu!

Teorija. Piedalās teātra zinātnieks, Rohemptonas Universitātes profesors Džo Kellehers (Londona), žurnāla „Theatermaker” galvenais redaktors Konstants Meijerss (Amsterdama), teātra kritiķis Normunds Naumanis (Rīga), teātra zinātniece un kritiķe Kalina Stefanova (Sofija). Sarunu vada Toms Treibergs.

 

4 komentāri

Ilze Znotiņa

01.02.2014 09:53

Interesants likās Edītes Tišheizeres jautājums. Žēl, ka uz to neatbildēja. Mani, piemēram, interesē, kāpēc AH izrādēs skatītāji smejas brīžos, kad nekā smieklīga nav. Vai tas ir mērķis? Par ko smejamies? Par sevi smejamies. Veselīgi, bet vai par visu ir jāņirdz?

Aivars

01.02.2014 14:54

Ja jau teātrī nevarēs smieties tad, kad nāk smiekli, ko tad?

Kaspars

31.01.2014 16:18

Jā, būs gan šo, gan rītdienas sarunu ieraksts!

Anete

31.01.2014 14:38

Labdien, vai būs pieejams šo sarunu videoieraksts?