Festivālu „Vīnes klasika” atklās kamerorķestris „Camerata Jerusalem”

Festivālu „Vīnes klasika” atklās kamerorķestris „Camerata Jerusalem”
Publicitātes foto
31-01-2014 A+ A-
Šā gada 8. februārī Lielajā ģildē tiks atklāts ikgadējais festivāls „Vīnes klasika”. Koncertā, kas sāksies plkst. 19.00, uzstāsies viens no nozīmīgākajiem Izraēlas kamerorķestriem „Camerata Jerusalem”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla organizatori no VSIA „Latvijas Koncerti”.

„Camerata Jerusalem” koncertā atskaņos Luidži Bokerīni, Jozefa Haidna un Volfganga Amadeja Mocarta mūziku diriģenta Avnera Birona vadībā.

Avners Birons orķestri „Camerata Jerusalem” dibinājis 1983. gadā un līdz pat šodienai ir tā mākslinieciskais vadītājs.

Viņš mūziķa karjeru sāka kā flautists Zubina Mehtas slavenajā Izraēlas Filharmonijas orķestrī. Birons pieder pie tādiem muzikālajiem intelektuāļiem, kura zināšanu bagāža balstīta arī eksaktās zinātnēs. Viņš studējis bioloģiju, pēc tam devies uz Vīni un Zalcburgu apgūt orķestra diriģēšanu.

A. Birons daudz uzstājies kā kamermūziķis un solists, pasniedzis meistarklases flautas spēlē, izaudzinot daudzus flautistus un pedagogus. A. Birons dibinājis „Galilejas solistu ansambli”, virtuozu mūziķu kolektīvu, ar kuru daudz devies pasaules tūrēs. Ar „Camerata Jerusalem” diriģents uzstājies ievērojamās Eiropas un Amerikas koncertzālēs, gadā sniedzot apmēram 100 koncertu gan Izraēlā, gan ārpus tās. 2005. gadā par sasniegumiem un ieguldījumu Izraēlas kultūrā Birons saņēma Izglītības ministrijas balvu.

Festivāls „Vīnes klasika” no 8. līdz 15. februārim aicina klausītājus baudīt klasiskās mūzikas šedevrus, simfoniskās mūzikas koncertus, kā arī kamermūzikas noskaņas.

Tiks atskaņota arī Jaunās Vīnes skolas komponistu mūzika, atklājot 20. gadsimta ekspresionisma glezniecības un mūzikas mijiedarbi. Festivālā koncertos varēs redzēt „Grammy” balvas ieguvējus – Latvijas Radio kori un „Sinfonietta Rīga”, „Lielās mūzikas balvas 2013” nominantu – klarnetistu Egīlu Šēferu, dziedātājas – Ievu Paršu, Ingu Šļubovsku u. c.

Biļetes uz šo un citiem „Vīnes klasikas” koncertiem – „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav